Dienas ziņas

Smagā avārijā uz Tallinas šosejas bojā gājuši četri cilvēki

Dienas ziņas

Daugavpils meklē investoru lidlaukam

Rucavā sācies 3x3 saiets

Rucavā sācies Pasaules latviešu ģimeņu saiets «3x3»

Rucava ir viens no etnogrāfiski bagātākajiem novadiem, kur paaudžu paaudzēs radītais kultūrvēsturiskais mantojums ir plašs un daudzveidīgs, tāpēc nav nejaušība, ka Rucava otro reizi izvēlēta par Pasaules latviešu ģimeņu saieta "3x3" saieta norises vietu. Visu šo nedēļu gan praktiskās, gan teorētiskās nodarbībās teju 400 dalībnieku piedalās pūra vēdināšanā.

Bagātais Rucavas tradīciju, prasmju, dziesmu, labo darbu un sajūtu pūrs tiek atdarīts katru dienu, aicinot saieta dalībniekus izvēlēties kādu no 40 tematiskajām ievirzēm. Plašajā piedāvājumā ir gan praktiskās, gan teorētiskās nodarbības, kam pamatā ir savstarpējā saskarsme un latviskās dzīvesdziņas izzināšana.

Izglītojošā programma ir ne tikai formāli izglītojoša - tā ir komunikācija no sirds uz sirdi. Pirmreizējie dalībnieki to piedzīvo kā lielu atklājumu sev; tie, kuri jau to ir "pagaršojuši", grib atkārtot," stāsta "3x3" saieta Rucavā vadītāja Inese Krūmiņa.

"3x3" saietā Rucavā piedalās ap 400 dalībnieku gan no Latvijas novadiem, gan no ārvalstīm. Māras kundze no Vašingtonas izvēlējusies izzināt Rucavas vēsturi un iemācīties krustdūrienu.

"Es esmu mēģinājusi pati uz savu roku krustdūrienu, bet man tā aizmugure neizskatās labi. Es gribēju iemācīties, kā to pareizi izdarīt. Galvenokārt es braucu līdzi bērniem, es biju aukle mazbērniem. Tā pamazām pati esmu iesaistījusies. Tas ir labākais veids, kā iepazīties ar cilvēkiem, ja tu dari kaut ko kopā," norāda Māra Vīksniņa, saieta dalībniece no ASV.

Rucavas "Zvanītājos", kā allaž, rosās īstas saimnieces, kam pūrā senas un nedzirdētas receptes. Viņas neskopojas ar padomiem un ieteikumiem. Arī Rūdolfs izmēģinājis savu roku ēdienu gatavošanā. "Es pieskatīju putru ar kartupeļiem. Beigās drusku piedega, bet tas jau nekas, tā jau vienmēr notiek," saka Rūdolfs Sipenieks, saieta dalībnieks no Ezeres.

Viena no Rucavas atpazīstamības zīmēm ir baltais sviests. Taču, lai pagatavotu šo kārumu, krietni vien nākas nopūlēties. "Es pati nāku no Kurzemes, no Saldus. Daudzi ēdieni, kas ir Rucavā, ir līdzīgi. Par balto sviestu es nekad nebiju dzirdējusi, teikšu godīgi," teic Romēna Šulce, saieta dalībniece no Jelgavas.

Latvisko zināšanu paplašināšana un ģimeņu stiprināšana - ar šādu mērķi jau 24 gadus Latvijā tiek rīkots Pasaules latviešu ģimeņu saiets "3x3". Rucavā tas notiek otro reizi. Saieta noslēgums būs jau sestdien, 19.jūlijā, bet kulminācija gaidāma piektdienas, 18.jūlija, vakarā ar īpašo daudzinājuma rituālu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt