Rokkafejnīca vērienīgi svinēs piecu gadu jubileju

Latvijas 1. Rokkafejnīcas piecu gadu jubilejas svinības "Sudraba ģitāra" nerims trīs dienas - no 2. līdz 4. martam. Reiterna nama četros stāvos gaidāmi gan jaunumi, gan pārbaudītas vērtības, gan ļoti īpašas atkaltikšanās, lsm.lv pavēstīja svinību rīkotāji.

Svinības iesāksies ceturtdien, 2.martā, kad notiks otrās filmas triloģijā par Latvijas rokmūzikas vēsturi "Savējie sapratīs" pirmizrāde. Tās nosaukums "Septiņdesmitie. Spožums un posts". Šī triloģijas daļa ir par laiku Latvijas rokmūzikā, kad sevi spoži pieteica toreiz jaunā mūziķu paaudze - Mārtiņš Brauns, Juris Pavītols, Ēriks Ķiģelis, Uldis Marhilēvičs, Jānis Lūsēns, Niks Matvejevs, brāļi Sējāni un brāļi Bartaševiči, Juris Kulakovs un citi.

Pēc filmas par 70.gadu spožumu un postu svinību pirmā diena turpināsies ar Latvijas roka dārgakmeni, kura pirmsākumi meklējami 80.gados, - grupas "Inokentijs Mārpls" koncertu, bet ceturtdienas noslēgumā Latvijas rokenrola jaunās paaudzes talantīgo šķautni ar uzstāšanos divos setos raudzīs nosargāt "Wild Detroit Gang".

Otrās dienas, 3.marta, sākums uzticēts grupai "Sudden Lights", kura, lai gan dibināta nesenajā 2012.gadā, jau paspējusi pietiekami spilgti sevi pieteikt. Grupas dziesma "Priekšpilsētas valsis" ir pārliecinošs apliecinājums jauniešu muzikālajām prasmēm.

Par elegantu un neparastu muzikālo notikumu piektdienā parūpēsies grupa "Indygo", kuras pieredzi un vietu mūzikas pasaulē apliecina jau trīs studijas albumi, tostarp pēdējais saules gaismu ieraudzījušais "Stars", kurā pirmo reizi grupas vēsturē skan dziesmas tikai latviešu valodā. Latvijas 1. Rokkafejnīcas jubilejas reizē, viņu pašu vārdiem runājot, grupa piestās Vecrīgas daudzstāvu roķīgajā kompleksā ar skaistu un emocionālu dziesmu ciklu "Indygo Unplugged"".

Piektdienas turpinājums līdz pat nākamās dienas rītam būs "Rock’n’Berries" ziņā.

Svinību jaudas virsotne sagaidāma sestdien, 4.martā. Ievadā uz galvenās skauves kāps rock'n'roll komanda "The Big Bluff". Trešās dienas turpinājumā laiks Latvijas roka smagsvariem. Ar nešaubīgi jaudīgu koncertu roķenes piecu gadu svinības rotās "Dzelzs vilks" - grupa, kas šogad svin savas pastāvēšanas 25.jubileju. Ja kādreiz mēdz teikt, ka komentāri lieki, tad šī ir tieši tāda reize.

Ļoti īpašs notikums sestdien pusnaktī būs kāda gaidīta atkaltikšanās. Ar ekskluzīvu koncertu piecu gadu svinībās ierodas Latvijas 1. Rokkafejnīcas senie un labie draugi kopš "Baltic Beach Party" laikiem Liepājā, vācu fun rock grupa "Audiosmog".

Savukārt jautrībai un dejām dzīvās mūzikas pavadījumā līdz pat svētdienas rītam neļaus beigties kaverversiju meistari “CoCo Orchestra”.

“Lai gan roķenes stāstā brīžiem grūti novilkt redzamu līniju starp ikdienu un svētkiem, tomēr jubilejas vienmēr bijušas un ir tās reizes, kad vēlamies aicināt kopā draugus, domubiedrus, paziņas un pat nejaušus garāmgājējus, lai uzsvērtu kopābūšanu, bez kuras nav iedomājama dzīve Reiterna namā,” Latvijas 1. Rokkafejnīcas komandas vārdā pauž Raivo Mediņš. “Pieci gadi ir briedums, kad zināmas ilūzijas gaisušas, bet pieci gadi vēl arī nav nekas, lai tikpat dulli, pārgalvīgi un aizrautīgi kā pašā sākumā neturpinātu īstenot iecerēto.”

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Izklaide
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti