Rīta Panorāma

Valta Pūces dziesmu koncertprogramma «Ir spožums kāds tuvāks»

Rīta Panorāma

Intervija ar Nacionālo veselības dienesta pārstāvi Lindu Freimani

Ziemassvētkus gaidot: Lindas un Gusta eglīšu rotājumi

«Rīta Panorāmas» žurnālisti Ziemassvētkiem sagatavo krāsotus ābolus un čiekurus

Linda Krūmiņa parasti eglīti dekorē ar visdažādākajiem rotājumiem, tomēr visvairāk viņai patīk tie dekori, kurus veidojusi pati savām rokām. Tāpēc īsi pirms svētkiem Linda dodas uz mežu ievākt čiekurus. Kad čiekuri ir savākti, Linda paspēj ievākt arī pēdējo ābolu ražu.

Čiekurus gatavojot eglīšu rotāšanai, vispirms ievieto mikroviļņu krāsni. Jau pēc pāris minūtēm tie ir gatavi krāsošanai – atvērušies un sausi. Kamēr čiekuri sildās, tikmēr Linda un Gusts ir nodarbināti ar āboliem. Sākumā jāuzmet cilpa kātiņam, lai ābolus vēlāk var iekārt eglītē. Kad aukliņas piesietas, abi sāk krāsot ābolus ar akrila krāsām.

“Mēs visu laiku domājam, ka Ziemassvētki ir abstrakti,” saka žurnālists Gusts Kikusts. “Nē, Ziemassvētki uz mums skatās. Šajā gadījumā tā būs duālā Ziemassvētku seja. No vienas puses prieks un līksme, ko mēs gaidām. Viena pusīte smaidīs un otra būs nikna - tas būs nenormālais skrējiens, triecientemps, kas mūs dzen uz priekšu un kurā svarīgākais ir saglabāt seju,” viņš stāsta par savu krāsoto ābolu.

Pa to laiku čiekuri ir nogatavojušies. “Parasti klasiskajos scenārijos cepas piparkūkas, pīrāgi. Lindai cepas čiekuri mikroviļņu krāsnī,” smej Kikusts un rāda: "Pirms mikroviļņu un pēc mikroviļņu apstrādes. Sildīts, sauss un laimīgs čiekurs."

Apbruņojušies ar otām, abi ķeras klāt čiekuru krāsošanai. Tā viens pēc otra pavisam vienkārši eglīšu rotājumi ir gatavi. Linda un Gusts stāsta – rotājumu gatavošana pirms svētkiem kopā ar ģimeni ir brīnišķīga nodarbe, ļaujot izjust svētku burvību.

Paredzams, ka Ziemassvētku eglīti LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sagādās vēl viens žurnālists Dāvis Valdnieks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti