Rīta Panorāma

Koncerts Notturno - klasiskās kamermūzikas svētki

Rīta Panorāma

Telefonsaruna ar Nadeždu Kalaus

Intervija ar grupu Elektrofolk

«Rīta Panorāma» iepazīstina: «Supernovas» fināliste grupa «ElektroFolk»

Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums „Rīta Panorāma” iepazīstina skatītājus ar LTV šova „Supernova” četriem finālistiem. Trešdienas rītā LTV studijā viesojas grupa „ElektroFolk”.

Ideja par grupas izveidošanu radusies pirms pieciem gadiem, stāsta „ElektroFolk” dibinātājs Ainārs Majors (bass, balss). Dibinot muzikālo apvienību, bijusi svarīga muzikālā puse un etniskuma saglabāšana, bet vēl labāk – etniskuma attīstīšana.

Kā vienu no grupas pēdējā laika sasniegumiem Ainārs Majors min to, ka pasaules Koru olimpiādes atklāšanas koncertā pērnvasar „ElektroFolk” spēlēja divus skaņdarbus simfoniskā orķestra un  apvienotā olimpiādes kora pavadījumā. Grupa pretendē arī uz Mūzikas ierakstu gada balvu "Zelta mikrofons 2014" kategorijā „Labākais tautas vai pasaules mūzikas albums”.

Savukārt Iveta Baumane (balss, vijole), jautāta par grupas ikdienas darbu, atklāj, ka "ElektroFolk" mēģinājumi notiek gandrīz katru dienu, bet Ainārs Majors piebilst, ka visi grupas mūziķi ir profesionāļi - mūzika ir viņu ikdienas darbs.

Kopā ar Ivetu Baumani un Aināru Majoru grupā „ElektroFolk” muzicē Arnolds Kārklis (balss, ģitāras, mandolīnas, bandžo u.c. stīgu instrumenti), Uģis Vītiņš (saksofons, taustiņinstrumenti, aranžēšana/programmēšana, perkusijas), Andris Ābelīte (balss, trompete) un Guntis Spridzāns (perkusijas, kustību režija).

Kā jau vēstīts, grupa „ElektroFolk” ar dziesmu "Sundance" 15. februāra vakarā kļuva par vienu no četriem konkursa „Supernova 2015” finālistiem, iepriekš pārvarot izpildītāju atlasi, ceturtdaļfinālu un pusfinālu. Vēl finālā iekļuva Aminata, Mntha un Markus Riva.

Ar konkursa "Supernova 2015" palīdzību tiek meklēts hīts un harismātisks izpildītājs, kuram šī ir atspēriena platforma tālākam darbam. "Supernova 2015" uzvarētājs arī dosies pārstāvēt Latviju Eirovīzijas starptautiskajā konkursā Austrijā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti