Rīkotāji sola saturiski vērienīgu Rīgas svētku svinēšanu

Ar saturiski bagātu dažādām mērķauditorijām piemērotu trīs dienu programmu no 16. līdz 18. augustam norisināsies ikgadējie pilsētas svētki Rīgā. Preses konferencē trešdien pēc renovētā Spīķeru kvartāla atklāšanas Rīgas domes amatpersonas un svētku producenti ieskicēja galvenos svētku akcentus.

Kā ierasts, arī šogad „Rīgas svētku” galvenās pasākumu norises vietas būs 11. novembra krastmala un Vērmanes dārzs, kur divu dienu garumā būs plaša kultūras un atpūtas programma dažādām gaumēm, bet Vecrīgas amatnieku tirgū „Teātris dzīvē – dzīve teātrī” Doma laukumā tirgotāji šoreiz liks lietā arī savu aktiermeistarību.

Svētku ieskaņā, 16. augustā, pie Brīvības pieminekļa notiks opermūzikas koncerts, kurā uzstāsies Latvijā un pasaulē pazīstami mākslinieki – solisti Liene Kinča, Evija Martinsone, Egils Siliņš un Daumants Kalniņš, Rīgas kamerkoris „Ave Sol”, Latvijas Nacionālās operas koris un „Svētku orķestris”. Uzsverot ievērojamā komponista Riharda Vāgnera saistību ar Rīgu, 16. augusta vakara koncerts simboliski iesāksies ar uvertīru operai „Rienci”.

16. augustā arēnā „Rīga” viesosies viena no Latvijas klausītāju vidū populārākajām Krievijas grupām Bi-2, kurai Rīga ir kļuvusi par mīļu pilsētu, kurā viņi vēlas atgriezties atkal un atkal. Programmā būs iekļautas vairāk nekā 20 grupas labākās dziesmas un tās visas pavadīs Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris diriģenta Fēliksa Aranovska vadībā. Koncertā piedalīsies arī Jūlija Čičerina un Anastasija Poļeva, kā arī kāds iemīļots Latvijas dziedātājs, kura vārds tiks turēts noslēpumā līdz pat uzstāšanās brīdim. Biļetes uz šo koncertu nopērkamas „Biļešu servisa” kasēs.

Jau tradicionāli svētku laikā varēs vērot seno automobiļu parādi Rīgas ielās „Rīga Retro 2013”, lidmašīnu paraugdemonstrējumus Spilves lidostā, baudīt jūgendstila laikmeta noskaņas tūristu iecienītajā jūgendstila kvartālā – Alberta ielā, ar ūdens velosipēdiem piedalīties atraktīvajās sacensībās Rīgas kanālā „Kanāla regate 2013” un diennakts basketbola turnīrā „Krastu mačs”. Šajās dienās tiks izcīnīti sporta sacensību kausi arī burāšanā un pludmales volejbolā.

Rīgas centra, Vecpilsētas un Pārdaugavas ielas pieskandinās mūzikas instrumentu skaņas, jo „Ielu mūzikas dienā” 17. augustā gan lieli, gan mazi varēs doties ielās piepildīt Rīgu ar ritmiem, balsīm un skaņām.

Uz 11. novembra krastmalas skatuvēm 17. augustā uzstāsies baleta, teātra mākslinieki, dejotāji un ielu vingrotāji. Apbrīnas vērts būs ielu teātra trupas „Transe Express” (Francija) milzīgo leļļu gājiens pa Kaļķu ielu, kas ar fascinējošiem priekšnesumiem noslēgsies virs 11. novembra krastmalas. Vakara krēslas aizsegā uz lielās skatuves profesionālais pūtēju orķestris “Rīga” atskaņos koncertprogrammu „La Dolce Vita” – dažādu gadsimtu komponistu skaņdarbus no Belcanto zemes Itālijas līdz pat mūsdienu kinofilmu mūzikai.

Savukārt atjaunotajā Spīķeru kvartālā gandrīz visu dienu notiks pasākums „Pilsētas ziņģe”. Mūsdienu „sadzīves mūzikas” telpā skanēs kantri, ziņģes, šlāgeri, melodiskā ikdienas popmūzika.

„Rīgas svētki 2013” noslēgsies 18. augustā. Šīs dienas piesātinātā programma „Teātru parāde” 11. novembra krastmalā priecēs skatītājus ar koncertiem uz lielās skatuves un improvizācijas teātru spēlēm speciāli veidotos laukumos „Četri krēsli”. Krāšņais milzu leļļu gājiens un bundzinieku maršs Kaļķu ielā arī šajā svētku dienā sajūsminās lielus un mazus priekšnesuma vērotājus. Uzstāsies jautrais stīgu kvartets MozART Group (Polija). Pirms svētku uguņošanas visi aicināti apmeklēt koncertuzvedumu „Lielpilsētas sapņi”, kurā piedalīsies Latvijā iemīļoti skatuves mākslinieki.

Gandrīz visi Rīgas svētku pasākumi ir bez maksas. Svētku dienās 17. un 18. augustā pilsētas sabiedriskais transports būs bez maksas.

Lai gan lielāko pasākumu nemainīgā norises vieta svētkos joprojām ir pilsētas centrā, rīkotāji norāda, ka ik gadu cenšas palielināt ārpus centra norišu skaitu. Šogad svētku teritoriālās robežas paplašinājušās, pateicoties Ziemeļblāzmas atjaunošanai. Pasākumi gaidāmi arī Mežaparkā, Pārdaugavā un mikrorajonos, turklāt piedāvāto pasākumu klāsts ir tik daudzveidīgs, ka spēs ieinteresēt teju jebkuru vecuma vai interešu grupu.

"Programma ir veidota tā, lai katrs dalībnieks, Rīgas iedzīvotājs un viesis varētu atrast sev kaut ko tādu, kas ir paredzēts tieši viņam un, lai tieši viņš justos gaidīts un aicināts," preses konferencē norādīja Rīgas domes kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti