Rīgas skaistuma vērošanai pieejamas ap 10 skatu platformas

Sākoties skaidrākam un saulainākam laikam, iedzīvotājiem pieejamas vairākas publiskas skatu platformas un torņi Rīgā, lai vērotu pilsētas panorāmu. Ainavisko skatu vietu apsaimniekotāji atzīst, ka iespēju jau šajā nedēļā iedzīvotāji un tūristi izmanto arvien vairāk un bez jau ierastām vietām - kā Pēterbaznīca vai viesnīca „Latvija” - Rīgu 360 grādu leņķī var skatīt arī no Gaismas pils kores. Savukārt pavisam cita Rīga skatāma no Vecmīlgrāvja betona skatu torņa.

Visjaunākā panorāmas skatu vieta Rīgā ir jaunā bibliotēkas ēkas kore. Pašā Gaismas pils spicē ir pilnīgi stiklota telpa, kas paver skatu uz visām Rīgas pusēm un ļauj to apskatīt no pavisam jauna leņķa. Nacionālās bibliotēkas ekskursiju koordinatore Gunta Dogžina atzīst, ka iedzīvotājus patiesi sajūsmina gan skats uz Vecrīgu, daudzajām baznīcām un Daugavu, kā arī skats dziļāk Pārdaugavā, kur redzamas arī sliedes un vagoni Dzelzceļa muzejā.

Gaismas pils skatu platformu var apmeklēt bez maksas, taču tikai bibliotēkas ekskursijas ietvaros, jo drošības dēļ kādam darbiniekam apmeklētāji šeit vienmēr ir jāpavada.

„Citreiz ir tā, ka viņi grib tieši skatu no kores, varbūt pat bibliotēka pati tik daudz neinteresē kā skaistā ainava no augšas, jo no šīs puses reti kur var redzēt,” saka Dogžina.

Lai tiktu Gaismas pils korē, ekskursiju grupās jāpiesakās iepriekš, turklāt patlaban Eiropas prezidentūras laikā platforma pieejama ierobežotos laikos. Piemēram, šonedēļ ekskursijās var doties ceturtdien un svētdien. Bibliotēkas darbinieks Augusts Zilberts priecājas, ka no šī skatupunkta Rīga ir skaista gan dažādos dienas posmos, gan gadalaikos, arī Gunta Dogžina stāsta, ka skats pārsteidz, jo, piemēram, vakarā atveroties liftam, pretī krāsainas gaismas, braucošu mašīnu ugunis, apgaismotie tilti – skaisti!

Pavisam citā Rīgas daļā - Vecmīlgrāvī  - pirms diviem gadiem atjaunotajā Ziemeļblāzmas pils teritorijā uzbūvēts 36 metrus augsts betona skatu tornis. Tas ļauj pārlūkot uz vienu pusi ļoti mežaino ainavu, Ķīšezeru un Daugavas ieteku jūrā, uz otru pusi - industriālo Daugavgrīvu un mikrorajonu apbūvi.

Vēsturiski torņa pakalns bijusi augstākā vieta Vecmīlgrāvī. Torņa pakājē sagaida liftnieks, bet augšā par redzamo vairāk pastāstīja kultūras pils „Ziemeļblāzma” attīstības direktore Liene Kubiļus, uzsverot unikālo skatu. Tornī ir tālskatis, kurš noregulēts uz Vecrīgas pusi. Krāšņs skats ir tepat uz leju – ornamentos ierīkotais un iekoptais franču dārzs, citāds katrā gadalaikā.

Kopumā Rīgā patlaban pavasara ainavām atvērts ir ap desmit publiski pieejamu skatu platformu un katra vieta rada pavisam citu iespaidu par Rīgu. Tās ir gan augstākās viesnīcu ēkas, gan Zinātņu akadēmija, Televīzijas tornis, stacijas pulksteņa celtne un Pēterbaznīca.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti