Kultūras ziņas

Laikmetīgā māksla sava muzeja gaidās

Kultūras ziņas

Liepājas orķestris gaida savu koncertzāli

Rīgas cirks atklāj 125.sezonu

Rīgas cirks atklāj «Dzintara sezonu»

„Dzintara sezona” – tā 125.jubilejas programmu ir nodēvējuši Rīgas cirka mākslinieki. Atklāšanas izrādes programmā piedalīsies gan akrobāti, gan suņu dresētāji, gan zirgu šovs no tālās Lielbritānijas, gan virkne citu mākslinieku.

„Būs gan mākslinieki, kas jau ir pazīstami Rīgas cirka publikai, gan tādi, pietiekami labi zināmi, kurus ir izdevies uzaicināt uz šo programmu,” stāsta Rīgas cirka vadītāja Lolita Lipinska.

Laikā, kad mūsdienu publikai tiek piedāvāti tehnoloģijām bagāti cirka iestudējumi un, piemēram, tādi šovi kā „Saules cirks”, mūsu cirka vadītāja lepojas, ka Rīgā ir saglabāta programmas daudzveidība.

„Šeit ir sintēze, kurā apvienoti gan klauni, gan akrobāti. Rīgas cirks ietur tradīcijas, kas veidojušās gadiem ilgi,” norāda Lipinska.

Cirka direktore cer, ka vismaz jubilejas gadā atbildīgās institūcijas varētu izrādīt lielāku interesi gan par Rīgas cirka attīstību, gan arī vēsturisko ēku. Joprojām neatrisinātais vēsturiskās ēkas īpašnieka jautājums liedz piesaistīt Eiropas līdzekļus un popularizēt mūsu cirku kā tūrisma objektu.

Situācija ir absurda. Mēs pat nevaram saņemt adekvātu finansējumu un valstij esam maz interesanti,” teic direktore.

Rīgas cirks dibināts 1888.gada 30.decembrī. Tieši tāpēc īpašās jubilejas izrādes un festivāls "Zelta Kārlis" ir gaidāmi nedaudz vēlāk - pēc jaunā gada.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti