Kultūras ziņas

Dzejniekam Ojāram Vācietim 80!

Kultūras ziņas

Prezidentu portreti un Purvīša gleznas

Rīgas cirkā dzied jūras lauvas un lido suņi

Rīgas cirkā dzied jūras lauvas un lido suņi

125. sezona Rīgas cirkā solās būt krāšņa. Pašlaik cirka ēku pamazām sāk apdzīvot daudzveidīgās koncertprogrammas "Jūras lauvu šovs" dalībnieki.

Jūras lauvu intelekts ir tuvs delfīnu prāta spējām - dresētāja biežāk nekā jūras lauvas piemirstot priekšnesuma turpinājums. Katrs dzīvnieku dresētājs sāk ar mazajiem dzīvniekiem un tad pakāpeniski tiecas pēc sadarbības ar aizvien lielākiem.

Gajene Martiresana sver 50 kilogramus, viņas mācekļi - jūras lauvas - 500. Tāpēc Gajene lepojas, ka rīdziniekiem varēs parādīt, kā bez pletnes iemācījusi griezt valsi un pat dziedāt dzīvniekiem, kas ir desmitkārt raženāki par sievieti. „Viņi ir četri. Tēvs - Timofejs, divi dēli un meitiņa peciņa," stāsta Gaine.

Jubilejas koncertā uzstāsies arī ceļojošie mākslinieki degunlācīši, kuru pirmā uzstāšanās notika tieši Rīgas cirkā. Degunlāčiem un mini pūdeļiem ir viena trenere. „Viņi rāda nelielu izrādi, kurā sunīši ir bērni bērnu dārzā: tie spēlējas, brauc ar skrituļslidām un arī spēlē klavieres," stāsta dresētāja no Kijevas Oksana Vigorņicka.

Rīgas cirkus telpas joprojām izskatās kā pirms 20 gadiem. Tik ilgs ir tiesas process par īpašuma tiesībām, kas nu beidzot pietuvinājies atrisinājumam par labu cirkam.

Pozitīva tiesas iznākuma gadījumā, Rīgas cirkā sāksies ilgi gaidītais pārmaiņu laiks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti