Rīgā pulcējas slēpņošanas entuziasti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

No piektdienas līdz svētdienai Rīgā notiek starptautisks slēpņotāju pasākums „Mega Riga 2013". Pasākuma galvenais mērķis ir popularizēt slēpņošanu un parādīt Rīgu kā draudzīgu un viesmīlīgu pilsētu.

Kas īsti ir slēpņošana? „Vienkāršā valodā runājot, dažādās vietās pilsētā un arī ārpus pilsētas slēpņošanas entuziasti novieto mazas kastītes, tām ir jābūt hermētiskām, lai tajās neiekļūtu ūdens. Šajās kastītēs iekšā ir blociņš un rakstāmais, un pēc tam internetā mājas lapā „geocaching.com” tiek publicētas GPS koordinātas, kur šī kastīte atrodas, ar aprakstu, kādēļ tā tur ir," stāsta viena no pasākuma organizētājām Jana Priedniece.

Aktīvs slēpņotājs Lauris Melkers piebilst, ka šai nodarbei ir daudz kopīga ar apslēptās mantas meklēšanu: "Jau no mazām dienām man patika meklēt parkos un citur dažādus brīnumus, ko cilvēki pazaudējuši. Tagad ir tāds oficiāls veids, kas nevienam nekaitē."

Slēpņošanas pirmsākumi ir meklējami Amerikā, bet šobrīd ar to nodarbojas jau tūkstošiem cilvēku visā pasaulē. „Mega Riga 2013" pulcēs ne tikai pašmāju „dārgumu meklētājus", bet entuziastus no visas pasaules.

Pasākumam jau ir pieteikušies vairāk nekā 500 dalībnieku, dalību oficiāli apstiprinājuši ir apmēram 450 cilvēki. Baltijas valstīs šāds pasākums ir pirmo reizi. Arī Rīgā šis ir pirmais, tas ir izskanējis pietiekoši skaļi. Apmēram trešā daļa slēpņotāju būs ārvalstnieki, visvairāk no Somijas. Būs arī visi no Igaunijas, Lietuvas, Krievijas, Zviedrijas. Tālākais viesis, kurš ir pieteicies, atlidos no Singapūras.

Arī Lauris min, ka šobrīd slēpņošana kļūst arvien populārāka un slēpņu skaits Latvijā mērāms jau vairākos tūkstošos.

„Tas paliek arvien populārāk. Slēpņu ir ļoti daudz, katru dienu, var teikt, nāk kāds jauns klāt. Tad, kad es sāku, tas bija 2008.gads, tad bija salīdzoši maz, tas bija tāds kā ‘underground’ līmenis. Tagad jau diezgan komerciāls pasākums, kā mēs zinām. Nu jau ir vienkāršāk tos slēpņus arī atrast un savākt. Man ir atrasti 398, tūlīt būs četri simti. Nu, Latvijā rekordi ir pie sešiem tūkstošiem jau,” stāsta Lauris.

Latvijas Slēpņotāju asociācijas pārstāve Jana Priedniece uzsver, ka slēpņošana ir lielisks veids, kā iepazīt jaunas valstis un pilsētas, jo, meklējot slēpņus, uz lietām nākas paskatīties no cita skatu punkta.

„Tā kā tas ir populāri arī ārvalstīs, tad tā ir tāda, kā mēs sakām, pensionāru izklaide, jo ārvalstu tūristi, kas ir cilvēki gados, kuri savas aktīvās darba gaitas ir beiguši, viņiem tas ir vēl viens veids, kā iepazīt svešas valstis, jo ļoti bieži šie te slēpņi ir izveidoti tādos objektos, kurus oficiālajos tūrisma bukletos neuzraksta,” skaidro Priedniece.

Arī Lauris sarunā uzsver, ka slēpņošana atļauj atklāt neparasto tepat mums līdzās: „Laba pievienotā vērtība ceļojot. Es daudz slēpņoju, kad es esmu kaut kur ceļojumā vai pārgājienos ārpus Latvijas un Latvijā. Tad ir jautri, tu vari uzzināt par tādām lietām, kas nav iekļautas ceļojumu bukletos. Tad paskaties geocaching mājas lapā, a-hā! - te ir tāda jauka vietiņa un tiešām fantastiski, jā.”

„Mega Riga 2013" pasākuma laikā notiek arī zibakcijas pilsētas centrā, ekskursijas dalībniekiem un divas talkas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti