Rīgā gaidāms folkmetālistu «uzlidojums»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Otrdien, 8. decembrī, klubā “Melnā piektdiena” gaidāms īsts folkmetālistu “uzlidojums” – spēlēs viena no Šveices folkmetāla karstākajām eksportprecēm — “Eluveitie”. Viņiem līdzi tūrē brauc islandiešu vikingu folkmetāla vienība “Skalmöld” un beļģu folkmetālisti “Ithilien”.

Daļa Šveices folkmetālistu “Eluveitie” dziesmu tekstu ir gallu valodas paveidā (gaulish), kāds skanējis Alpos romiešu laikā, bet pats grupas nosaukums ir Šveices senā nosaukuma (Helvēcija) skanējums pirms vairāk nekā 2000 gadiem izmirušo etrusku valodā.

Desmit gadu laikā grupa "Eluveitie" laidusi pa ierakstam praktiski katru gadu. Paralēli tipiskajiem roka instrumentiem "Eluveitie" izmanto arī stabules, mandolīnu, dūdas, vijoles un tamlīdzīgus smagajā mūzikā retāk pielietotus instrumentus.“Skalmöld” ir 2009. gadā Reikjavīkā izveidota islandiešu vikingu folkmetāla grupa. Kopš savas izveides, grupa izdevusi trīs studijas albumus. 2011. gadā aprīlī "Skalmöld" noslēdza vienošanos ar Austrijas leiblu “Napalm Records” un pārrakstīja savu albumu “Baldur”. Vienošanos ar “Napalm Records” palīdzēja mūziķiem tikt uz “Wacken Open Air” festivālu 2013. gadā. Tā paša gada novembrī kolektīvs vairākkārt uzstājās kopā ar Islandes Valsts simfonisko orķestri.

Beļģu folkmetāla grupa "Ithilien" apvieno "black" un "death" metālu ar ķeltu, vikingu un skandināvu tradicionālo tautas mūziku. "Ithilien" izmanto gan tradicionālos roka instrumentus, gan tautas instrumentus, piemēram, flāmu dūdas un "hurdy-gurdy". 2013. gadā grupa laida klajā savu pirmo albumu “From Ashes to the Frozen Land”, parakstot līgumu ar lielāko Dānijas leiblu "Mighty Music" un izplatītāju "Target Group", bet tieši 2015. gadā "Ithilien" spēra izšķirošo soli savā karjerā, piekrītot piedalīties grupas "Eluveitie" koncerttūrē. Šobrīd "Ithilien" raksta arī jaunu albumu, kuru izlaišana plānota 2016. gada aprīlī.

Kopumā koncertturnejā paredzēti vairāk nekā 65 koncerti Eiropā un Japānā aptuveni divu gadu laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti