«Riga Fashion Mood» jauno dizaineru konkursā uzvar Eva Borherte

Noslēdzies "Riga Fashion Mood" jauno modes dizaineru konkurss, lsm.lv informē konkursa rīkotāji. Par konkursa uzvarētāju kļuvusi Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) maģistrantūras studente Eva Borherte ar savu kolekciju „Plankumainā zeme".

Dizainere Eva Borherte ir LMA Modes mākslas maģistrantūras studente. Konkursā viņa startēja ar savu kolekciju „Plankumainā zeme". Apģērbus iedvesmojusi Latvijas un Kirgizstānas daba, etnogrāfija un tautas tērpi. Uzvarētāja saņem EUR 1000, kuru vērtībā viņai ir iespēja rūpnieciski izstrādāt savu kolekciju un pēc tam to realizēt Latvijas modes konceptveikalos Taste Latvia. Sadarbībā ar Banku augstskolas maģistra studiju programmu „Uzņēmumu vadīšana radošajās industrijās" Borherte varēs saņemt bezmaksas biznesa konsultācijas.

Konkurss bija radījis lielu rezonansi un dalībnieku ieinteresētību. Kopumā tika saņemti 27 pieteikumi. Konkursantu vidū bija Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas, Latvijas Mākslas akadēmijas, RTU Apģērbu un tekstila tehnoloģiju studenti, kā arī interesenti, kuri nestudē ar modes dizainu saistītās jomas, taču vēlas sevi realizēt šajā industrijā.

Konkursam saņemto pieteikumu dažādība bija ievērojama. Tāpēc žūrija palielināja finālistu skaitu, izvēloties sešus konkursantus, kuri pieredzes, izglītības un kolekcijas dizaina rokraksta ziņā bija atšķirīgi. Konkursa finālā iekļuva Zane Poriete, Arvils Linde, Eva Borherte, Agnese Eiduka ar zīmolu "Halarah", Dana Jasinkeviča un Ērikas Rudikas & Elīnas Gorjačkinas kopkolekcija.

Jauno modes dizaineru konkursa finālistiem tika radīta iespēja savas kolekcijas plašākai publikai izrādīt Rudens Riga Fashion Mood modes festivālā, kurš 3. un 4.oktobrī norisinājās lidostas "Spilve" ēkā. Tas izvērtās par krāšņu notikumu skatītājiem un nozīmīgu pieredzi jaunajiem modes dizaineriem. Šīs modes skates tika atzinīgi novērtētas, izpelnījās īpašas skatītāju simpātijas un mediju uzmanību.

"Lielais pieteikumu skaits, to saturs un sabiedrībā izraisītā rezonanse parāda, ka esam uzsākuši vērtīgu un noderīgu projektu, ko jaunā kvalitātē noteikti attīstīsim arī nākotnē. Ceru, ka ar laiku arī valsts institūcijas izpratīs nepieciešamību atbalstīt modes industrijas attīstību un pievienosies šai mūsu pagaidām privātajai iniciatīvai," norāda Latvijas Modes palātas vadītāja, konkursa žūrijas priekšsēdētāja Dita Danosa.

Jauno modes dizaineru konkursa uzvarētājs tika izvēlēts, izsverot dažādus kritērijus, tai skaitā kolekcijas koptēlu, modeļu konstrukciju, audumu pielietojumu un nēsājamību, kā arī komercizstrādes iespējamību, tās sarežģītības līmeni un potenciālo pieprasījumu tirgū. Konkursa uzvarētājas Evas Borhertes kolekcija izpelnījās žūrijas atzinību, novērtējot kolekcijas koptēla un detaļu pārdomātību, individuālo rokrakstu, praktiskuma un nēsājamības savienojumu. Kolekcijas daudzslāņainie komplekti no dažādu materiālu un faktūru salikuma, ar interesantu krāsu toņu gammas saspēli rada praktiski valkājamu apģērbu gan atsevišķās vienībās, gan individuāli sakombinētos komplektos.

"Mode nav tikai šovs vai kolekcija, ko parādīt modes skatē, – šo būtisko principu nereti piemirst tieši jaunie modes dizaineri, aizraujoties ar savu fantāziju realizēšanu, bet gala rezultāts paliek uz pakaramajiem, jo nereti nav valkājams," vērtē žurnāla „Pastaiga" galvenā redaktore un konkursa žūrijas locekle Inita Saulīte-Zandere.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti