Rīgā darbu sāk velo nomas punkti

Pirmos 12 nomas punktus Rīgas centrā un tā tuvākajā apkārtnē ar 130 velosipēdiem atklājis mobilitātes pakalpojumu sniedzējs  „Sixt”, kas rīdziniekiem un pilsētas viesiem piedāvā būtiski paplašinātu velo nomas punktu tīklu un divkārt lielāku velosipēdu skaitu. Kopumā šajā vasarā tiks uzstādīti vairāk nekā 20 velo nomas punkti Rīgā un paplašināta nomas darbība, ietverot arī Jūrmalu.

Sākoties aktīvākajai vasaras sezonas daļai, jau maijā velosipēdu skaits tiks palielināts līdz 265, kā arī tiks atvērtas jaunas nomas stacijas Rīgas centrā, Pārdaugavā, Mežaparkā un Jūrmalā. Paplašinot nomas punktu tīklu, izdosies  pārņemt labāko  Eiropas pilsētu praksi, kur velo nomas ir būtiska pilsētas infrastruktūras daļa un pārvietošanās ar velosipēdu lielu pilsētu centrā ir ikdiena, kas palīdz ievērojami mazināt pilsētas satiksmes intensitāti. 

„Velosipēds ir ne tikai izdevīgs un videi draudzīgs pārvietošanās līdzeklis, bet arī praktisks pilsētvides transports. Pēdējos gados velo kultūra Rīgā  strauji attīstās, un mēs vēlamies iedrošināt cilvēkus izmēģināt velo nomas priekšrocības. Šajā vasarā aicināsim Rīgas iedzīvotājus un pilsētas viesus izmantot velo abonementus, kas sniegs iespēju par nelielu samaksu visu sezonu baudīt priekšrocības, ko sniedz pārvietošanās ar velosipēdu. Domājams, ka šāda iespēja vairos velobraucēju skaitu Rīgas ielās un iedvesmos cilvēkus pievērsties aktīvam dzīvesveidam – uz darbu doties ar velosipēdu, brīvdienās biežāk izbraukt pie dabas un ērti apmeklēt dažādus pasākumus,” stāsta Arnis Jaudzems, „Sixt” vadītājs Baltijas valstīs.

Velo nomas abonementi būs pieejami sākot no 2014. gada maija un viena abonementa cena būs 29,99 eiro. Abonements nodrošinās iespēju visu velo sezonu bez papildus maksas izmantot „Sixt” velosipēdu braucieniem, kuru kopējais ilgums vienas dienas ietvaros nepārsniedz divas stundas.

2013. gadā „Sixt” velosipēdus varēja iznomāt 12 nomas stacijās Rīgas centrā un arī ārpus tā. Lai arī pērn velo nomas sezona tika aizsākta tikai augustā, kopumā ar „Sixt” nomas velosipēdiem tika veikti 1500 braucieni. „Sixt” velo nomā 80% klientu ir Latvijas iedzīvotāji, savukārt, 20% - ārvalstu tūristi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti