Rīgā būs skatāma leģendāru vēstures personu vaska figūru izstāde

No 13.decembra līdz nākamā gada 1.februārim Mencendorfa namā Rīgā būs skatāmas Sanktpēterburgas vaska figūru kolekcija - vēsturisku personību un leģendāru varoņu figūras, kā arī populāru animācijas filmu un pasaku tēli.

Izstādē būs skatāma kompozīcija, kas tapusi pēc Leonardo da Vinči freskas "Svētais vakarēdiens" motīviem, kas atrodas Santa Maria della Grazie baznīcā Milānā. Gleznā ir attēlots Jēzus Kristus un viņa mācekļu pēdējais vakarēdiens. Šo izstādes daļu papildina Salomes un ķēniņa Hēroda tēli.

Vaska figūru kolekcijā iekļautas tādas leģendāras personas kā sengrieķu filozofs un matemātiķis Platons un Hipokrats, renesanses laika dižgars Mikelandželo un Leonardo da Vinči, viens no spilgtākajiem spāņu sirreālisma gleznotājiem Salvadors Dalī un Amerikas slavenākais pāris Džons Ficdžeralds Kenedijs un Žaklīna Kenedija.

Mazākie izstādes apmeklētāji varēs skatīt varoņus no animācijas filmas "Šreks" un "Ledus laikmets", kā arī rakstnieces Astrīdas Lindgrēnes radītos varoņus Karlsonu un Brālīti, un citus tēlus.

Izstādes kurators Armens Arutjunjans saka: "Rīgā ir ieradusies ļoti nopietna kolekcija, kas ne tikai izklaidēs, bet arī izglītos apmeklētājus. Neapšaubāmi, par ekspozīcijas centrālo daļu kļūs kompozīcija, kas veidota pēc Leonardo da Vinči freskas "Svētais vakarēdiens" motīviem. Jāatzīmē, ka vaska figūras ir veidotas ārkārtīgi rūpīgi, ievērojot vēsturisko precizitāti, apkopojot un izmantojot informāciju no dažādiem avotiem. Esam priecīgi, ka šī ir jau otrā izstāde, ko veidojam sadarbībā ar rīdzinieku māju - Mencendorfa namu."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti