Rīgā ar šovu «Alegría» viesojas «Cirque du Soleil»

Arēnā Rīga ceturtdienas, 11. aprīļa, vakarā plkst. 19.00 notiks starptautiskā izklaides koncerna "Cirque du Soleil" šova "Alegría" pirmizrāde. Tieši "Alegría" ir godalgotā cirka "Cirque du Soleil" vizītkarte 19 gadu garumā, un visā pasaulē izrādi noskatījušies jau vairāk nekā desmit miljoni skatītāju. Rīgā "Cirque du Soleil" sniegs piecas izrādes.

Uzvedums "Alegría" radīts visai ģimenei. Tas pārsteidz ar augstākās klases māksliniecisko sniegumu - elpu aizraujošu akrobātiku, ķermeņa lokanības mākslu un spēka demonstrējumiem. Šovā apvienoti baroka un operas stila elementi, ievedot ikvienu skatītāju iedomātā "Alegría" pasaulē, kura simbolizē prieku, sajūsmu, gavilēšanu.

"Alegría" mūzikas ieraksts ir līdz šim brīdim pārdotākais "Cirque du Soleil" albums. Speciāli šim uzvedumam mūziku komponējis kanādiešu komponists Renē Diperē (René Dupéré) un ieraksts bijis nominēts arī prestižajai "Grammy" mūzikas balvai. "Alegría" muzikālais celiņš sešdesmit piecu nedēļu garumā atradies respektablā žurnāla "Billboard" mūzikas topā.

Kā jau ikvienā "Cirque du Soleil" uzvedumā, arī "Alegría" mūzika tiek izpildīta dzīvajā. Ansamblis sešu mūziķu sastāvā rūpīgi pieskaņo mūziku mākslinieku kustībām, kopīgi veidojot emocionālu stāstu. Dzīvā mūzika padara šovu vēl enerģiskāku un krāšņāku, papildinot to ar noslēpumainības devu, bet dziesmu vārdi, kas aizgūti no dažādām valodām, piešķir eksotikas dzirksti.

Emocionālais mūzikas pavadījums variē starp džezu, popu, tango un klezmeru. Grupas izpildītā mūzika atgādina par ceļojošajiem muzikantiem, jo tiek izmantoti akustiskie instrumenti un akordeons, radot gandrīz autentisku ielas skanējumu.

“Mūzika uzvedumā spēlē tikpat nozīmīgu lomu kā elpu aizraujošie akrobātu triki un aktieru emocionālais sniegums. Es tiecos uz to, lai mūzika, kas dzirdama "Cirque du Soleil" uzvedumos, būtu pilnīga un aizraujoša. Tāda, lai rastos vēlme to klausīties vēl un vēl - mājās, braucot mašīnā un citur. Tā nav vienkārša fona mūzika,” stāsta Renē Diperē.

No 20 ielu mākslinieku grupas 1984. gada sākumā "Cirque du Soleil" ir izveidojusies par lielu Kvebekā dibinātu organizāciju, kas piedāvā augstas kvalitātes māksliniecisko izklaidi. Cirque du Soleil strādā 5000 darbinieku, to skaitā vairāk nekā 1300 mākslinieku no gandrīz 50 valstīm.

"Cirque du Soleil" ir dāvājis brīnumus un prieku 100 miljoniem skatītāju vairāk nekā 300 pilsētās un 40 valstīs.

11., 12. un 13. aprīlī izrāde skatāma pulksten 19.00 (ieeja no plkst. 18:00). Sestdien, 13. aprīlī, izrādi Arēnā Rīga varēs skatīties arī pulksten 15.00 (ieeja no plkst. 14.00), bet svētdien, 14. aprīlī, - pulksten 14.00 (ieeja no plkst.13.00).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti