Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Diena pirms Francijas vēlēšanām

Latgaliešu valodas nakts vieno

Rēzeknē «Latgaliešu valodas naktī» līksmo kopā ar desmitiem mūziķu un literātu

Ar literāru un muzikālu pasākumu “Latgaliešu valodas nakts” Rēzeknē svinēja Latgales kongresa simtgadi. Visu nakti Festivāla parkā skanēja latgaliešu valoda un uz skatuves kāpa latgaliešu literāti un mūziķi. Pasākuma organizatori to salīdzina ar ugunskuru – tāpat kā Jāņos uguns deg no vakara līdz nākamās dienas rītam, tā Rēzeknē skanēja latgaliešu valoda.

Rēzeknē «Latgaliešu valodas naktī» līksmo kopā ar desmitiem mūziķu un literātuVineta Vilcāne

Rēzeknē, Festivāla parkā, ar literāru un muzikālu pasākumu ''Latgaliešu valodas nakts''  turpinājās Latgales kongresa simtgades svinības. Aicinājumam uzstāties atsaucās aptuveni 30 latgaliešu mūziķi un muzikālās apvienībās un vairāk nekā desmit literāti. Pasākuma koncepciju veidoja režisors Viesturs Kairišs.

Šis bija pirmais šāda veida pasākums, kad vienuviet pulcējās tik daudz latgaliešu mūziķu un literātu. Uz divām skatuvēm, viens otru nomainot, mākslinieki veidoja savdabīgu latgaliešu valodas maratonu.

Publikā valdīja svētku atmosfēra. Vakara sākumā Festivāla parkā īpaši daudz bija arī ģimenes ar bērniem.

“Myusu bārni dzīd kūpā ar skonai, dzīd Dāvids un Rebeka ar puorejim skonai daleibnīkim. Ļūti jauks. Jau, pyrmkuort, pluss ir tymā, ka ir lobs laiks. Jau taids vasareigs pyrmais nu pasuokumim, kas breivdobā nūteik, i tys roda lobu garastuovūkli,” saka kāds pasākuma apmeklētājs.

“Grybu dzierdēt latgalīšu volūdu, kas jauns saraksteits, kaidys jaunys dzīsmis sacerētys. Ceru, ka izturiešu leidz 2-3.”

Iestājoties tumsai, vairāk sarosījās jaunieši, kuri bija atnākuši paklausīties tādas Latgalē iemīļotas grupas kā “Bez PVN”, “Green Novice” un “Ausmeņa Records”. Ar īpašu sajūsmu publika uzņēma komiķa Jāņa Skuteļa uzstāšanos.

Publiku uzrunāja četri atraktīvi vakara vadītāji. Vairāki mākslinieki speciāli “Latgaliešu valodas naktij” bija radījuši jaundarbus.

Literāte Ilze Sperga speciāli uzrakstījusi humoristisku stāstu: “Man patyka, ka klauseituoji smājēs, kod es skaiteju sovu stuostu. Vysmoz es jutu, ka patyka.”

Uzrunātie rēzeknieši un pilsētas viesi šo atzina par vienu no saistošākajiem šajās dienās notiekošajiem Latgales kongresa simtgades pasākumiem, kas cita starpā popularizē latgaliešu valodu. “Latgaliešu valodas naktī” izskanēja dažādu stilu un paaudžu mūzika, sākot no folkloras līdz pat smagajam metālam.

Ar “Latgaliešu valodas nakti” vēl nenoslēdzas Latgales kongresa simtgadei veltītie pasākumi Rēzeknē un Daugavpilī. Sestdien Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā vēl notiek 4.pasaules latgaliešu saieta otrā diena. Tās noslēgumā pieņems īpašu kongresa rezolūciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt