Kultūras ziņas

Koru olimpiāde skaitļos

Kultūras ziņas

Leģendārais Jons Meks atklās Cēsu mākslas festivālu

VII Starptautiskais etno festivāls «Gosti» Rēzeknē

Rēzeknē dažādas tautības pulcēs etno festivāls «Gosti»

Rēzekne ir pilsēta, kurā blakus draudzīgi dzīvo dažādas nacionalitātes. Šīs nedēļas nogalē tur notiks septītais Starptautiskais etno festivāls "Gosti", kas latviski nozīmē viesi.

Svētkus sev un citiem radīs 63 kolektīvi no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Krievijas, Polijas, Ukrainas un Turcijas, kopumā - ap 800 dziedātāju un dejotāju. Festivāla tēma šajā gadā ir siena laiks un siena talka.

Iepriekš pasākums tika dēvēts par nacionālo kultūru festivālu, bet šogad ieviestas jaunas tendences un mainīts arī tā nosaukums. Kā uzsver viena no pasākuma organizatorēm Maija Brēķe, vārds "Gosti" ir skanīgs un sevī ietver visu pasākumu būtību.

"Visi mani gosti bija, kas manā istabā! Mēs parādam tautību tradīcijas, mākslu, pieredzi, mūsdienu pieredzi. Tāpēc mēs to nosaucām par etno festivālu, jo koncertu koncepcija ir balstīta uz folkloras vērtībām ar modernu piesitienu. Būs arī tādas mūsdienīgākas lietas," saka Maija Brēķe, pašvaldības aģentūras "Rēzeknes kultūras un tūrisma centrs" direktores vietniece.

"Šī festivāla laikā mēs apzināmies, ka mēs uz šīs zemes neesam tikai vieni latvieši un nav tikai viena Latvija, ka pasaule sastāv no dažādām valstīm un dažādām tautībām, no dažādām kultūrām," norāda Latvijas Poļu savienības Rēzeknes nodaļas sieviešu kora "Jutrzenka" diriģente Irēna Ivanova.

Rēzeknes nacionālo biedrību pārstāvji aktīvi gatavojas festivāla lielkoncertam un apgalvo, ka skatuves tērpu izskatu centušies maksimāli pietuvināt gan krievu, gan poļu un baltkrievu kultūras tradīcijām.

"Mūsu kolektīvā ir izpildītāji, kuri dzimuši Baltkrievijā. Varu pateikt par sevi, ka es piedzimu Rēzeknē, bet mans tēvs ir baltkrievs. Es pēkšņi atcerējos un sajutu, ka manī ir baltkrievu saknes. Tas ir ļoti interesanti. Apgūstu valodu, mācos dziesmas. Man ļoti patīk. Esmu lepna, ka spēju savā dzīvē atklāt ko tādu, kas sen jau bija aizmirsts," atklāj baltkrievu ansambļa "Suzorje" dalībniece Ludmila Pikaļova.

Festivāla pasākumu programma ir daudzveidīga - divu dienu garumā ikviens festivāla viesis varēs iepazīties ar kultūru, nacionālās virtuves bagātībām un jestrām siena talkas izdarībām.

"Notiks gan ielu koncerti, gan festivāla parkā lielkoncerti, gan nakts koncerti, kuros uzstāsies "Laimas muzykanti" un nākamajā dienā folkmetāla grupa no Polijas "Vekordia". Gan dalībnieki, gan viesi varēs klausīties, dancot līdzi, dziedāt līdzi, baudīt festivāla atmosfēru," teic Maija Brēķe.

Festivāla "Gosti" programma pieejama Rēzeknes pilsētas mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt