Rīta Panorāma

Intervija ar satiksmes ministru Uldi Auguli

Rīta Panorāma

Intervija ar Evilenu Protektori

« Retrospekcija II» -izstāde Jūgendstila muzejā

«Retrospekcija II» - izstāde Jūgendstila muzejā

Jūgendstila muzejs  Rīgā, Alberta ielā, ir tas muzejs, kur ārzemju tūristi plūst nepārtraukti, it īpaši vasarā. Šobrīd muzejā skatāma izstāde “Retrospekcija II”.

Pat vietējiem iedzīvotājiem pašiem bieži šis muzejs ir atklājums – te rodama sakārtota un harmoniska vide, kad katrai lietai bija arī skaista mākslas vērtība. Muzeja veidotāji gandrīz  desmit gadus strādājuši, lai atjaunotu jūgendstilā iekārtotu dzīvokli.

„Jūgendstila laikā romantisms bija ļoti modē. Pie mums nonākuši izstrādājumi, eņģelīši bez rociņām; šī gada laikā mūsu restauratori atjaunojuši sīkplastikas darbiņus, esam atguvuši brīnišķīgus priekšmetus. (..) Mani priecē skaistā stikla vāze ar maijpuķītēm – kad iegādājām, nebija ne puķīšu, ne lapiņu, šodien redzas brīnišķīgu priekšmetu, un to papildina izšūtā sedziņa – tas ir dāvinājums no citas ģimenes,” par dāvinājumiem stāsta Rīgas Jūgendstila muzeja direktore Agrita Tipāne

Izstāde „Retrospekcija II” muzejā aplūkojama visu vasaru, bet 13. augustā durvis vērs jauna ekspozīcija ēkas restaurētajā pagrabstāvā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti