«Re Re Rīga» mākslinieciskais direktors: Klaunu un dzīvnieku nebūs

"Vairāk koncentrējamies uz tādām cirka izpausmēm, kurās galvenā izteiksmes valoda ir ķermenis un spējas veikt dažādas interesantas manipulācijas - žonglēšanu, akrobātiku un citas lietas. Katra izrāde būs īpašs stāsts - ar filozofisku domu un ideju. Klaunu te nebūs, arī dzīvnieku nē, toties kaut kas līdzīgs laikmetīgajai dejai vai modernajam teātrim gan," par gaidāmo Starptautisko ielu mākslas un pasaules mūzikas festivālu "Re Re Rīga" saka festivāla mākslinieciskais direktors Mārtiņš Ķibers.

Kā jau vēstījām, no 6. līdz 9.augustam Rīgā notiks Starptautiskais ielu mākslas un pasaules mūzikas festivāls "Re Re Rīga", pulcējot vairāk nekā 60 māksliniekus no 12 valstīm. "Neatliekamajā sarunā" festivāla mākslinieciskais direktors Mārtiņš Ķibers stāsta par festivālā gaidāmajiem un baudāmajiem notikumiem, par ielu teātri, laikmetīgo cirku un pasaules mūziku.

"Festivāla ideja - sagādāt pārsteigumu, kaut ko īpašu atvedot uz Rīgu vai radot uz vietas, lai pilsētai ir, par ko brīnīties," stāsta Ķibers.

Viņš atklāj, ka šādas ievirzes festivāla ideja noskatīta pirms gadiem desmit, apceļojot ārzemes: "Tur ir gan ielu teātris un cirks, gan mūzika, turklāt visas jomas ir demokrātiskas, kreatīvas un apbrīnojamas. Lēnā garā tas viss evolucionēja, un jau pērn mazliet eksperimentējām, festivālu sarīkojot pirmo reizi. Šogad esam panākuši tuvāk skatītājiem, jo festivāls notiks Rīgas centrā - gan brīvdabā, gan iekštelpās."

"Re Re Rīga" arī šogad piedāvās daudzveidīgu brīvdabas izrāžu programmu, kurā būs akrobātika, ielu teātris, performances, kā arī pasaules mūzikas koncerti. Izrādes notiks pilsētas skvēros un parkā pie Kongresu nama, bet jaunums būs īpaša laikmetīgā cirka izrāžu programma Kongresu namā.

Mārtiņš Ķibers norāda - festivāla interesantākie akcenti būs, piemēram, pārpratumiem un smiekliem pilnā performance, kurā pūtēju orķestris "Auseklītis" maršējot saskriesies ar cirka autobusu no Norvēģijas. Performance būs skatāma pie "Laimas" pulksteņa.

Kultūras vasarnīcā "Esplanāde 2014" skanēs pasaules mūzika: uzstāsies latviešu mūziķi - Kurzemes puses grupa "Kaktiņš un stūrītis", dziedātāja Mionia no Kuldīgas un Edgars Šubrovskis un grupa "Manta", bet galvenais notikums "Esplanādē 2014" būs tikšanās ar turku psihodēliskās mūzikas grupu "Baba zula", kas uzstāsies festivāla noslēgumā.

Mārtiņš Ķibers uzsver, ka šogad festivālā galvenais akcents tiek likts uz cirka un ielu teātra projektiem: "Vairāk koncentrējamies uz tādām cirka izpausmēm, kurās galvenā izteiksmes valoda ir ķermenis un spējas veikt dažādas interesantas manipulācijas - žonglēšanu, akrobātiku un citas lietas. Katra izrāde būs īpašs stāsts - ar filozofisku domu un ideju. Klaunu te nebūs, arī dzīvnieku nē, toties kaut kas līdzīgs laikmetīgajai dejai vai modernajam teātrim gan."

Ielu teātra mākslā iesaistīsies trupas no Holandes, Beļģijas un Norvēģijas. "Katrā ziņā, viņu izrādes būs tādas, kas var notikt uzreiz. Dažas izrādes - ar cilvēku iesaisti, dažas - veidotas kā performances," saka festivāla mākslinieciskais direktors.

Festivāla atklāšanā 6.augustā Kongresu namā uzstāsies grupa "Tālamana" ar koncertuzvedumu "Pa dzintara ceļu" ("Songs Along the Amber Road"). Šajā kolektīvā dažādas etniskās izcelsmes etno un džeza mūziķiem pievienojies sitaminstrumentālists Šeins Šanahāns, kurš ir čellista Jojo Ma līdzgaitnieks un viens no Āzijas etniskās mūzikas projekta "Silk Road". Koncertuzvedums "Pa dzintara ceļu" izveidots īpaši šim notikumam un vedīs klausītājus ceļojumā pa senajiem dzintara tirdzniecības ceļiem no Baltijas jūras krastiem, cauri Centrālajai Eiropai uz Vidusjūru, līdz pat senajai Ēģiptei. Kolektīvu vada latviešu izcelsmes mūziķe Laila Saliņa.

Mārtiņš Ķibers pauž gandarījumu, ka nupat saņemts apstiprinājums tam, ka sestdien, 9.augustā, plkst. 20.30 Esplanādē viesosies savdabīgā grupa "Paki Paya" no Beļģijas. Pārsteidzošā un humora pilnā gaisa akrobātikas izrāde ar savu ekstravaganci un disko noskaņām garantēs teicamu garastāvokli uz ilgu laiku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt