Ralfs Eilands kopā ar deju ansambli un folkloras kopu ierakstījis tautasdziesmas videoklipu

Otrdien, 4.augustā, Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku lieldraugs "Kārums" svētku rīkotājiem nodevis muzikālu dāvanu – tautasdziesmas videoklipu, ko radījuši konkursa #KārumsIedvesmo uzvarētāji kopā ar mūziķi Ralfu Eilandu.

Videoklips ir svētku atbalstītāja pateicība par Dziesmu un deju svētku tradīcijas mantošanu un kopšanu no paaudzes paaudzē.

Pēc uzvaras #KārumsIedvesmo konkursā tautas deju ansamblis (TDA) “Vaduguns” un folkloras kopa “Ķocis” aizvadīja aizraujošu dienu kopā ar Ralfu Eilandu un profesionālu filmēšanas komandu. Videoklips tapis latviešu tautasdziesmai “Es izjāju prūšu zemi”, kuru dalībnieki konkursa finālā bija izvēlējušies un izpildīja kopā ar iedvesmotāju, daudzu latviešu mūziķu skolotāju – Austru Pumpuri. Uzvarētāji balvā ieguva arī ceļojumu uz Stokholmu, kurā dosies septembra sākumā.

TDA “Vaduguns” vadītāja Eva Krētaine atzīst, ka šādi konkursi ir brīnišķīga iespēja bērnu motivācijai dejot. Tā ir iespēja sevi parādīt, tādā veidā arī bērnam veidojas interese par tautiskajām dejām un folkloras vērtībām.

“Šī ir ne tikai uzvara konkursā, bet mums tā ir ekskursija, ko varam apvienot ar dejošanu. Domāju, ka daudzi bērni nav bijuši Brīvdabas muzejā vai Latvijas Radio studijā, tā viņiem ir lieliska pieredze un iespēja!” norāda Eva Krētaine.

Dziesma ierakstīta Latvijas Radio studijā, bet videoklips filmēts Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Kurzemes zvejniekciema sētā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti