Rīta Panorāma

Rīgas Biržā izstāde Polijas tēlniecībai 100

Rīta Panorāma

Drošība uz ceļiem: auto norakstīšana

Tapusi dziesma «Es Tevi aicinu sev līdz»

Raidījumam «Ķepa uz sirds» tapusi Lūsēna un Rača sacerēta tituldziesma

Šā gada 26. janvārī savu pirmatskaņojumu piedzīvoja komponista Jāņa Lūsēna un dziesmu autora Guntara Rača kopdarbs - dziesma “Es Tevi aicinu sev līdz”. Tas ir autoru veltījums tautā LTV raidījumam “Ķepa uz sirds”, tā skatītājiem, kā arī ikvienam, kas gatavs uzņemties atbildību un rūpes par ģimenes mīluli.

Dziesmu ”Es Tevi aicinu sev līdz” izpilda mūziķi Ieva Sutugova un Atis Ieviņš. Skaņdarba motīvs turpmāk skanēs arī raidījuma “Ķepa uz sirds” titulgalviņā.

Dziesmai ir izveidota videoversija

“Šī dziesma ir veltījums mūsu skatītajiem, kas uzticīgi seko mūsu stāstiem jau septiņus gadus, kuru laikā esam radījuši jau turpat 300 raidījumus. Šo gadu laikā esam ļoti daudz kopā piedzīvojuši un redzam, kā mainās cilvēku domāšana, izpratne un attieksme pret dzīvniekiem, kas arvien uzlabojas. Ir ļoti daudz pozitīvu un aizkustinošu piemēru, kā cilvēki izvēlas un adoptē arī tādus dzīvniekus, kuriem, šķiet, jau zudusi cerība sagaidīt savu īsto saimnieku. Un dziesma ir tieši par to – par uzticību un mīlestību. Dziesmas autori un izpildītāji ir strādājuši no sirds, un klausītājs to noteikti sajutīs,” uzsver raidījuma “Ķepa uz sirds” producente Inese Kreicberga.

Kreicberga LTV “Rīta panorāma” pastāstīja, ka šo septiņu gadu laikā raidījums palīdzējis atrast mājas aptuveni 1000 suņu un kaķu.

Dziesmas “Es Tevi aicinu sev līdz” vārdu autors Guntars Račs atzīst, ka dziesma “atnākusi” ļoti ātri un viegli, to izdevies uzrakstīt vienā piegājienā, kas pēdējā laikā nemaz tik bieži nav noticis. Viņš uzsver, ka cilvēkam ir jāapzinās, ka dzīvnieki tevi pieņem tādu, kāds tu esi, un mēs varētu mācīties no viņiem tieši to pašu – pieņemt savus draugus tādus, kādi viņi ir, nemēģinot viņus pārveidot.

Dziesmas mūzikas autors Jānis Lūsēns stāsta, ka dziesmā ir ielikts gan spēks, gan nedaudz arī sentiments, ilgas un ideāli. Dziesma nav par gaušanos, tā ir ar iedvesmojoša, ar uzrāvienu, un to izpilda tādi solisti, kas dziesmas vēstījumu var spēcīgi nodot tālāk klausītājam.

Arī abi dziesmas izpildītāji Atis Ieviņš un Ieva Sutugova ir lieli dzīvnieku draugi. Ieva ir saimniece kaķim un divām suņu meitenēm, bet Atim ir divi kaķi, kurus abus viņš pieņēmis savās mājās no ielas. Atis uzsver, ka ir priecīgs un apmierināts ar gala rezultātu – dziesma klausītājam nodod to vēstījumu, ko izpildītāji gribēja pavēstīt par attiecībām starp dzīvniekiem un cilvēkiem – radībām, kuras viena otru papildina šajā pasaulē. Savukārt Ieva piebilst, ka dziesmā ir ierakstīts sirsnīgums – ne tikai tas, ko cilvēks nodod otram cilvēkam, bet tāds īpašs – ko viena dzīva būtne var nodot otrai dzīvai būtnei.

“Ķepa uz sirds” ir informatīvi izklaidējošs raidījums visai ģimenei par dzīvnieku pareizu kopšanu un audzināšanu, speciālistu padomiem un ieteikumiem, kā arī dzīvnieku aizsardzības jautājumiem un daudzām citām aktuālām tēmām. Tas skatāms Latvijas Televīzijas 1. kanālā sestdienu rītos plkst. 10.00 ar atkārtojumu svētdienās plkst. 16.45 un pirmdienās plkst. 10.50.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt