Radio arhīvu dārgumi: Žurnālisti – radošumā daudzpusīgas personības

Sagaidot Latvijas Radio 90 gadu jubileju, ielūkojamies Latvijas Radio vēsturē un skaņu ierakstu arhīvā, kurā glabājas tūkstošiem Latvijas vēstures liecību.

Ar laika distanci var tikai pabrīnīties par radiožurnālistu enerģiju un radošajām spējām izdomāt un veidot arvien jaunus raidījumus. Apbrīnojama bijusi žurnālista Gunāra Jākobsona karjera, apvienojot diktora, sporta komentētāja, populārā raidījuma ''Mikrofons'' veidotāja un dziesmu aptaujas radītāja amatus, turklāt Gunārs izdomājis arī raidījumu ''Satīras dzirnavas'', vairākus gadus vadījis Latvijas PSR Valsts televīzijas un radioraidījumu komitejas Literatūras, dramaturģijas, jaunatnes un bērnu raidījumu redakciju, kā arī personiski lasījis vakara pasaciņas.

Kā otro aiz Gunāra, manuprāt, varētu minēt nesen smiltājā aizvadīto radiožurnālistu Raiti Kalniņu, kas savas gaitas Doma laukuma ēkā sāka kā Radio bērnu dramatiskā ansambļa dalībnieks. Sekoja raidījumi ''Tu tik esi puika!'' un ''Trešais tēvadēls'', sižeti ''Pionieru radioavīzē''. Žurnālā skolēniem ''Gamma'', Muzikālajā programmā jaunatnei ''Dzirkstele'', darbs žurnālā ''Skola un Ģimene'', vēlāk atkal radiopārraižu cikls ''Kā no plaukta''.

Pieminētā radiožurnāla ''Gamma'' radītāja bija cita aktīva radiožurnāliste – Dzintra Krašauska, kas radiomājā nonāca jau kā Filoloģijas fakultātes studente. Viņas pamatdarbs bija ''Pionieru radioavīze'' un ''Dzirkstele'', vēlāk Dzintra jau bija Bērnu un skolēnu raidījumu redakcijas vadītāja, bet 90. gados sāka veidot pārraidi ''Svētdienas skola'', un bērnu kristīgā audzināšana tolaik bija liels jaunums.

Šoreiz fragments no radiožurnālā ''Gamma'' 1979. gadā skanējušas intervijas ar mūsu izcilo džezmeni Gunāru Rozenbergu, no kura Krašauskai izdevies izvilināt daudz plašākas atbildes, nekā tas bija iespējams Gunāra raibā mūža pēdējos gados. Rozenbergs trompetista, aranžētāja un diriģenta postenī Radio un TV estrādes orķestrī aizvadīja vairāk nekā 20 gadus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt