Radio arhīvu dārgumi: Kārlis Ulmanis uzrunā tautu Rīgas Radiofonā

Tā dēvēto Ulmaņlaiku sākumposmā skan ne tikai Rīgas Radiofona raidītājs, bet arī jau Liepājas un Madonas raidītāji, kā arī sākti darbi pie Kuldīgas stacijas būves.

Mediju eksperts Sergejs Kruks norāda, ka savs pazīmes signāls bija katrai raidstacijai: Rīgai - “Rīga dimd!”, Kuldīgai - “Pūt, vējiņi!” un Madonai - Līgo dziesmas motīvs.

1934. gada15. maija pārmaiņas deva spēcīgu impulsu arī Radiofona attīstības gaitai, tas strauji politizējās. Radiofons kļuva par ministrijas centrālo iestādi ar departamenta statusu.

Piedāvājam noklausīties fragmentu no Kārļa Ulmaņa runas Latvijas Radiofonā 1934. g. 18. maijā par 15. maija notikumiem.

„Mana tauta! Tautieši un tautietes! Jau šodien varam teikt, ka 15. maijs ievada svarīgu posmu Latvijas neatkarības vēsturē. Šī diena apzīmē lielāko lūzumu latvju tautas gaitās kopš 1918. gada 18. novembra, kad tauta ieguva savu valsti. Šoreiz tauta ieguva pati sevi. Pati sevi tauta šoreiz ieguva. Mēs atkal esam vienoti - vienas zemes dēli un meitas. 15.  maijs liek pamatu jaunai nākotnei, par kuras iespējamību daudzi šaubījās, bet kuras nepieciešamību visi atzina. 15. maijs liecina, ka ticība un ilgas bija stiprākas par šaubām un svārstīšanos. Bet 15. maijs ir tikai viena, tikai ārējā pazīme - pazīme, ka ir lauzts vecais naida nesaticības gars.”

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt