4. studija

Lūdz atsaukties krāpnieku

4. studija

4. studija

Rokmūzikas gars 40 gadu garumā

Račs: «Līvi» kāvās nevis par meitenēm, bet par dziesmām

Rokgrupas „Līvi” daudzu dziesmu tekstu autors Guntars Račs atminas, ka grupas mūziķi vienmēr ir bijuši konfliktā ar kaut ko – arī savstarpējā konfliktā. Nav bijusi situācija, kad visa grupa kopā bijusi apmierināta ar izdarīto, un strīdiem ir sekojuši arī kautiņi. 

„Īsti „Līvi” ir sakašķējušies „Līvi”. Tā jau ir leģenda,”, LTV raidījumam “4.studija” sacīja Račs.

 „Es neatceros, ka visi kopā, lai kāda sastāvā viņi nebūtu, būtu apmierināti ar to, ko viņi izdara. Jau no Ērika Ķiģeļa laikiem viņi varēja nonākt līdz pat kautiņam, un kāvās nevis par meitenēm, ko mēs parasti darījām, bet par dziesmām,” atminējās Račs.

Viņš arī uzsvēra to, ka „Līvu” fenomens meklējams mūziķu prostestos, savu nepatiku izpaužot caur dziesmām, kas iedvesmojis cilvēkus brīvības cīņām.

„Tas ir rokmūzikas gars, kas ir „Līvos”. Cilvēki to ir uztvēruši caur šīm dziesmām – savu cīņu par brīvību un tiesībām teikt un domāt, ko nedrīkstēja,” atzina Guntars.

Par godu leģendārās  rokgrupas „Līvi” 40 gadu jubilejai Liepājas muzejā ir apskatāma mākslinieces Elitas Patmalnieces veidotā izstāde, bet sestdien, 27.augustā, Liepājā notiks festivāls „LĪVIfest 2”, kad visas dienas garumā notiks dažādi koncerti, kuros skanēs „Līvu” dziesmas, piedaloties daudziem mūziķiem un māksliniekiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti