Priekulē gatavojas Ziemas jampadracim

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Līdz ar ziemas iestāšanos Priekulē sākušies slēpošanas vakari. Aktīva slēpošana tur jau notiek otro nedēļu. Atjaunot slēpošanas tradīcijas aicina futbola kluba „Bandava” vadītājs Kaspars Dzintars un citi entuziasti, kuri šajā nedēļas nogalē rīko pirmo Ziemas jampadraci. Pasākuma laikā varēs slēpot, slidot, nodarboties ar zemledus makšķerēšanu un ļauties ziemas priekiem.

Priekules daudzfunkcionālā sporta halle ir starta vieta slēpošanas vakariem, stāsta slēpošanas entuziasts Kaspars Dzintars:

„Vieta izvēlēta tāpēc, jo šeit ir iespēja saģērbties, sagatavoties un pēc tam atkal pārģērbties ikdienas drēbēs un doties mājās, lai tas nebūtu jādara mežā. Tas ir komfortabli.”

Kluso slēpju švīkoņu piesnigušajā mežā Kaspars sauc par maģiju. Slēpošanas trase izveidota Elekšu Priedienā, kas ir atjaunots, pateicoties daudzu cilvēku pūlēm, stāsta Kaspars. Padomju laikos tur notikušas sporta nodarbības skolēniem. Tagad Elekšu Priedienā atkal var aktīvi kustēties un, protams, slēpot; ātrumam nav nozīmes.

„Mums slēpo viens vīrs, kurš uz slēpēm nav bijis 25 gadus. Tagad pa šo nedēļu noslēpojis jau gandrīz 50 km. Uz slēpēm uzlikta sieva un bērns. Tas arī galvenais mērķis, nekas vairāk,” stāsta Kaspars.

Slēpošanas tradīcijas līdz ar siltajām ziemām ir gājušas mazumā, spriež Kaspars, taču teikt, ka tās Dienvidkurzemē izzudušas pavisam, arī nebūs gluži taisnība. Kalētos un Virgā skolēni sporta stundās slēpo, bet slēpju iznomāšanas vietas Priekules pusē gan neesot. Kā attīstīt ziemas sportu, domā Priekules novada sporta vadītājs Mārtiņš Mikāls, kurš arī pats cenšas ziemā slēpot:

„Uz doto brīdi mums nav iespējas iznomāt slēpes. Ja ziemas tā lutinās, tad tāda iespēja tiks sagādāta. Iespējams, uz nākošo ziemu. Varbūt noma vai inventārs sporta stundās skolēniem. Mēs noteikti par to parūpēsimies.”

Tikmēr Kaspars Dzintars stāsta, ka jauns aprīkojums slēpošanai izmaksā aptuveni 150 eiro, kas nav lēts prieks, ja gribas slēpot vienlaicīgi visai ģimenei, bet ir iespējams nopirkt lietotu ekipējumu:

„Slēpes – 10 eiro, stiprinājumi 5 eiro, zābaki 25 eiro. Nūjas – visa mana stipendija Bulduru tehnikumā – 30 rubļi...”

Priekulē izveidota arī slidotava, bet šajā nedēļas nogalē 16.janvārī visi aicināti uz Prūšu ūdenskrātuvi, kur notiks pirmais Ziemas jampadracis – slēpošana, slidošana un Priekules atklātais čempionāts zemledus makšķerēšanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti