«Prātula pirms Ziemassvētkiem»: Austras biedrības pārstāve Inese Sērdiene

Adventa laikā Latvijas Radio katru dienu aicina ieklausīties kāda cilvēka pārdomās par viņam svarīgām dzīves atziņām.  Liepājniece un Austras biedrības pārstāve Inese Sērdiene spēka avotu ikdienā rod tautasdziesmā un aicina to darīt arī citiem. 

Gauži raud saulīte ābeļu dārzā,
Ābelei nokrita zelt’ ābolītis.
Neraudi saulīte, Dievs dara citu
No vara, no zelta, no sudrabiņa..

Reizēm mēs meklējam spēka avotus ārpus mūsu pašu tradīcijām, šķiet, ka ārpus Latvijas vai kādās psiholoģijas grāmatās - jāskatās, ko teikuši gudri vīri, arī tas ir jādara. Manuprāt, jāatceras savas tautasdziesmas, kas ir mūsu spēku avots, saka Sērdiene.

„Tas latviešiem strādā vislabāk, tāpēc biežāk atvērsim kādu tautasdziesmu grāmatu. Kā senāk - cilvēki no rīta paņēmuši dziesmu grāmatu un dziedājuši visas dziesmas pēc kārtas. Kas mums liedz to darīt šodien? Mēs to visu mazliet esam aizmirsuši. Mums nav jādzied perfekti pareizi, bet atcerēsimies dziedāt. Dziedāt - tas ir dziedināt. Manā uztverē - tautasdziesma ir mūsu spēks. Pavisam vienkārši sasniedzams un izzināms. Viņu ir tik daudz. Katram latvietim esot viena tautasdziesma, nu tad, latvieši, - aiziet, meklēsim tautasdziesmas,” aicina Sērdiene.

Ko gan tā saulīte tik gauži rauda,
Jūrā noslīka sudraba laiva.
Neraudi saulīte, Dievs dara citu
No vara, no zelta, no sudrabiņa.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti