Kultūras ziņas

Latviešu vīru balsis no ASV pieskandina Latviju

Kultūras ziņas

Latviešu seksualitātes spēks deju lieluzvedumā

Porcelāna muzejs aicina uz dekolu darbnīcu

Porcelāna muzejs aicina uz dekolu darbnīcu

Porcelāna muzejā Vecrīgā 20. jūnijā notika radošā darbnīca, kurā skaistus mākslinieciskus darbus varēja radīt bez priekšzināšanām mākslā. Arī 21.jūnijā visas dienas garumā interesenti ir aicināti iepazīties ar porcelāna dekorēšanas tehniku, ko sauc par dekolu.

Dekols ir grafikas tehnika – uzlīme jeb līmpapīrs, kas apdrukāts ar keramikas krāsu. Ar tā ieviešanu porcelāna rūpnīcās tika atvieglots roku darbs un trauku dekorēšana ar vienu un to pašu rakstu varēja notikt teju neierobežotā daudzumā.

„Tās atšķirības savukārt ir tās, ko katra grafikas tehnika piedāvā. Vara gravīrā, piemēram, var dabūt precīzu līniju, tieši līnijas zīmējumu; litogrāfijā  var vairāk pārejas toņus, nianses, gleznieciskākus efektus dabūt,” skaidro  muzeja kuratore Ieva Nagliņa.

Dekols kā mākslas forma savulaik bijis arī politiskās ideoloģijas nesējs.

„Ļoti interesanta iespēja, unikāla, ka tu vari uz mūsu laikos ražotas krūzītes agrākos laikos drukātu dekolu izveidot. Rūpnīcā ir formas autors, mākslinieks vai dizainers, un ir dekolu autors, tad tas dekols ir precīzi tajā vietā uz konkrēta trauka paredzēts un ieplānots. Savukārt tagad mēs varam, piemēram, ļoti brīvi tos dekolus arī izgriezt kādu fragmentu, salikt kopā ar citu fragmentu un veidot savu kompozīciju,” stāsta Nagliņa.

Porcelāna muzeja krājumos saglabājušies vairāki rūpnīcā savulaik izmantotie dekoli ar ziedu motīviem, servīžu un citu priekšmetu dekorēšanai.

21.jūnijā darbnīca no plkst. 11 līdz 18 būs Konventa sētā pie Rīgas Porcelāna muzeja, bet sliktu laika apstākļu gadījumā – muzeja iekštelpās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti