Pļaviņu 90. jubilejas nedēļa sākas Gostiņos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

27. jūnijā sākas Pļaviņu 90 gadu jubilejai veltītā svētku nedēļa. Pirmā no dienām veltīta Gostiņiem. Gostiņi ir Pļaviņu pilsētas daļa, kas vecāka par Pļaviņām un savulaik bijusi patstāvīga pilsēta.

Gostiņi var lepoties ar daudzajiem tiem  piešķirtajiem oficiālajiem un neoficiālajiem nosaukumiem: Evesthofa, Evestmunde, Gosnēni, Dankeru miests, Dankeri, Dankere, Glazmanka, Trentelberģe, Trentelberga, Trentelfūrs, Zarnu miests un Žīdu miests. Tā bijusi nozīmīga tirdzniecības un amatnieku pilsēta un ebreju apmešanās vieta. Tieši tāpēc Pļaviņu svētki aizsākas Gostiņos.

Plkst. 18.30 Gostiņu kultūrvēsturiskajā parkā notiks informatīvā stenda atklāšana. Tas veltīts Gostiņu vēsturei, gostiņiešu atmiņām un saturiski bagātinās jau esošo stendu klāstu, tādējādi veidojot savdabīgu un izzinošu vēstures taku. Vakars turpināsies ar Rīgas Ebreju biedrības kultūras programmu. Skatītājiem lūgums ņemt līdzi pārnēsājamās sēdvietas.

Savukārt kā tilts, kas savienos atmiņas ar mūsdienām, plkst. 21.30 Gostiņu stadionā sāksies nakts futbols “Vienos vārtos”.

Par spēles dalībnieku var kļūt ikviens – jauns vai ne tik jauns, vīrietis vai sieviete, bērns vai pieaugušais. Spēlētājiem tiks piedāvāts izmēģināt savas prasmes futbola soda sitienos. Spēles gaitā atvirzot futbola vārtus (1x1 m) aizvien tālāk un tālāk, tiks noteiks soda sitienu čempions. Balvas un diplomus saņems veiksmīgākie un rezultatīvākie vārtu guvēji. Aicināti futbola draugi un līdzjutēji.

Visu gadu Gostiņiem veltītas izstādes skatāmas Gostiņu bibliotēkā. Izstādēs izmantots bibliotēkas krājums, vecākās pilsētas daļas fotogrāfijas, Gostiņu skolas albumi, tautas daiļamata meistares Ainas Striķes Lielvārdes jostas un iedzīvotāju atmiņu stāsti. Jūnijā aplūkojama izstāde "Ar saknēm Gostiņos", kurā eksponēti materiāli par tiem cilvēkiem, kuri miestu darījuši nozīmīgu: Velta Toropina, Julieta Rumberga, Pēteris Luste, Minna Spaginska, Emīlija Spēlmane, Andis Zālītis un vēl, un vēl. Atmiņas raisa atmiņas, sarunas pulcē klausītājus, un svētki kļūst par vēl vienu atskaites punktu pilsētas dzīves plūdumā.

28.jūnijā svētkus plkst. 23.00 turpinās brīvdabas kino vakars. Filmu vakaram izraudzīti divi latviešu kinodarbi: animācijas filma-mūzikls „Pavasaris Vārnu ielā” un jaunā latviešu filma „Svingeri”.

29.jūnijā paredzēti svētki Rīgas ielā Pļaviņās, 30.jūnijā - pikniks pļavā un jauniešu vakars, bet svētku kulminācija - 1.jūlijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti