Pirmoreiz pasaulē un Latvijā atzīmē Starptautisko jogas dienu

Svētdien Latvijā un visā pasaulē pirmo reizi atzīmē Starptautisko jogas dienu. Tai izvēlēts tieši 21.jūnijs, kas ir vasaras saulgrieži un laiks, kad cilvēks vislabāk var sajust dabu.

Starptautisko Jogas dienu pirmo reizi atzīmēs visā pasaulē: tās svinības sāksies Japānā, saulei austot, un līdzīgi kā Jaunā gada sagaidīšana, Rietumu virzienā vienā pēc otras Jogas dienas pasākumi sāksies vairāk nekā 177 valstīs, tostarp arī Latvijā.

Dažādi pasākumi visas dienas garumā norisināsies Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā. Apmeklētāji varēs gan praktizēt jogu, gan vērot arī indiešu dziesmu un deju priekšnesumus.

„Pēc UNESCO ierosinājuma šogad pirmo reizi visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā jogas diena, un tā tiks atzīmēta arī visos turpmākajos gados 21.jūnijā. Mēs šos svētkus esam nolēmuši svinēt Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā. Tā šī tradīcija, kas šogad iesāksies, es domāju, turpināsies arī nākotnē. Botāniskais dārzs ir ļoti piemērots cilvēka un dabas vienotības refleksijai. Sāksies viss pulksten astoņos no rīta ar jogas vingrojumu „Sveiciens saulei”. Pēc tam deviņos būs oficiālā atklāšana un tad visas dienas garumā līdz pat sešiem vakarā ik pa desmit, piecpadsmit minūtēm no lielās skatuves, kas būs pašā Botāniskā dārza vidū, būs dažādi jogas priekšnesumi, indiešu mūzikas un deju priekšnesumi, stāstījumi par jogu,” stāsta Latvijas Universitātes Indijas studiju un kultūras centra vadītāja Sigma Ankrava.

Apmeklētājiem būs iespēja iepazīt dažādas jogas skolas no Latvijas un Baltijas, gūt ieskatu par dažādiem jogas un elpošanas vingrinājumiem, meditācijas praksēm, tādēļ svētku viesiem ieteicams ņemt līdzi savu sedziņu-paklājiņu, lai piedalītos nodarbībās. Varēs iegādāties Indijas gardumus un suvenīrus. Svētku izskaņā paredzēta vasaras saulgriežu meditācija.

Starptautisko jogas dienu ievadīja „Yoga Flash Mob” akcija 18. jūnijā, kas notika Vecrīgā pie Rīgas domes ēkas. Šajā pasākumā vairāk nekā 100 jogas praktizētāju no 15 jogas skolām pusstundu demonstrēja dažādus jogas vingrinājumus.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti