Pirmo reizi aizvadītas Jāzepa Vītola spiningošanas sacensības

Liepājas ezerā aizvadītas latviešu mūzikas klasiķa Jāzepa Vītola dzimšanas 150.jubilejai veltītas spiningošanas sacensības, kurās piedalījās Latvijas mūziķi, mākslinieki un dažādu citu profesiju pārstāvji.

Spiningošanas sacensību dalībnieki bija mūziķi gan no Liepājas Simfoniskā orķestra, gan arī no Rīgas kolektīviem – Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un Latvijas Nacionālās operas, piedalījās arī mākslinieki, aktieri un citu profesiju pārstāvji.

Mūzikas vēsturnieks Arnolds Klotiņš pirms sacensību starta laivu bāzē “Laivinieki” (Otaņķu pagastā) dalībniekiem nolasīja īsu lekciju par komponista Jāzepa Vītola makšķerēšanas gaitām un piedzīvojumiem.

Kā jau ierasts, sacensību dienā laika apstākļi spiningošanai nebija piemēroti – liels karstums, biežas laika maiņas, arī stiprs pērkona negaiss un pat īslaicīga vētra. Tāpēc rezultāti bija blīvi, un jo īpaši svarīga bija makšķernieku meistarība un veiksmes faktors. Trešo vietu no ceturtās šķīra vien 300 gramu.

Sacensību dalībnieki cīnījās par galveno balvu jeb „Grand Prix” – Edgara Vērpes gleznu, ko mākslinieks veidoja speciāli šim notikumam un pats arī pasniedza 2,8 kg smago līdaku noķērušajam Uldim Spigulim. Savukārt komandu vērtējumā pirmo vietu par 6,44 kg noķerto zivju kopsvaru ieguva Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķu komanda Juris Tereščuks un Artis Zēns. Otro vietu izcīnīja Uldis Spigulis un Renārs Herings, bet trešo - diriģents Mārtiņš Ozoliņš ar savu brāli Viesturu Ozoliņu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti