«Pienvedēja piedzīvojumu» piedzīvojumi deviņdesmitajos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

1997.gads, bet, iespējams, ka kādam citam deviņdesmito mūzikas cienītājam tas būs bijis kāds cits gads – tā Uldis Rudaks, grāmatas „Rokupācija” autors, vispirms esot uzzinājis par neatkarīgās mūzikas festivālu „Zem tilta”, ko Māris Žigats ar domubiedriem pāris reizes sarīkoja Sabilē, un tikai tad Uldis ir iepazinis pašu grupu, kurā no sākuma līdz šai dienai spēlē Māris Žigats un brāļi Lundes – Pēteris un Aldis. Tā ir grupa „Pienvedēja piedzīvojumi”.

Tiesa gan, paliekošāko iespaidu no pirmās tikšanās Uldim Rudakam esot atstājusi paša Māra personība, un grāmatā „Rokupācija” viņš pat ir nodēvēts par „āriešu tipa puisi”, tomēr ierindas klausītājus vairāk uzrunāja Māra īpatnējais vokāls, kura skanējums bija dzirdams jau

pirmajās grupas „Pienvedēja piedzīvojumi” pašizdotajās kasetēs, kuras universālveikalā „Centrs” savulaik tikušas ieliktas pie šlāgera, veikala pārdevējām spriežot loģiski – „pienvedēji dzīvo laukos un - ko spēlē laukos? – šlāgeri taču”.

Tomēr plašāk zināmi „Pienvedēja piedzīvojumi” kļūst ar albumiem „Cilvēks ar trepēm” un „Mazā meža zivs”, kas ir īsta hitu krātuve ar „Pavasari”, „Ziedu valsi” un balādisko „Jel”.

Interesanti, ka šai pirms divdesmit gadiem izdotajā albumā atrodamā dziesma „Prezidents” pirms dažiem gadiem piedzīvoja interesantas pārvērtības, jo grupa savos koncertos pirms šīs dziesmas atskaņoja eksprezidenta Andra Bērziņa runas fragmentu lauzītā angļu valodā.

Katrā ziņā Māris Žigats ir slavens ar savu aso mēli, kas mazajā Latvijas popmūzikas pīļu dīķī ir neierasta uzvedība, tomēr nevar noliegt, ka tieši sava viedokļa paušana viņa vadītajam "Radio SWH" raidījumam „Priekšnams” ļāva iegūt autoritāti un pat izveidot sadarbību Baltijas valstu mērogā.

Šobrīd gan Māris ir pārcēlies uz Valku, kur vada Valkas kultūras namu un strādā pie Valkas radio palaišanas, bet visus vinila cienītājus priecēs ziņa, ka aprīlī „Mikrofona ieraksti” skaņuplatē pārizdos savulaik tikai kasetē izdoto albumu „Cilvēks ar trepēm”.

Bet tagad no šodienas pārceļamies uz divdesmit gadu senu pagātni, un lai skan „Pienvedēja piedzīvojumu” izpildītā dziesma „Pienvedēja piedzīvojumi” jeb „PP”!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti