Pie skatītājiem dodas brīvdabas izrāde «Tā tik bija vasara»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

"Muzikālais teātris 7" savā vienpadsmitajā sezonā iestudējis piedzīvojumu izrādi visai ģimenei "Tā tik bija vasara", kas veidota pēc Zentas Ērgles stāstu motīviem. Izrādes darbība notiek mūsdienās, un to izspēlē vairāk nekā 20 aktieri un dejotāji. Dzīvespriecīgo un azartisko stāstu papildina Volfganga Amadeja Mocarta, Riharda Štrausa, Žorža Bizē un citu klasiķu mūzika, ko mūsdienīgās versijās remiksējuši populāri Latvijas dīdžeji. Izrādes režisors, scenogrāfs un tērpu mākslinieks ir Kārlis Anitens. Pirmizrāde būs skatāma piektdien, 24.jūlijā, Saulkrastos.

Riharda Štrausa "Radecka maršam" un citu klasiķu mūzikai mūsdienīgās versijās būs ļoti svarīga loma jaunā brīvdabas iestudējuma atmosfērā. Tā pamatā ir Zentas Ērgles divu stāstu "Tā tik bija vasara" un "Noslēpumainais atradums" motīvi, kas no padomju laika iedzīvināti mūsdienu vidē. Režisors Kārlis Anitens šādu pārcēlumu uzskata par pavisam dabisku, jo arī Zenta Ērgle vienmēr lieliski juta savu laiku.

"Kad tikos ar Zentas Ērgles mazdēlu, viņš teica, ka Zenta Ērgle vienmēr ir dzīvojusi līdzi laikam, un, ja tolaik būtu bijušas planšetes un mobilie telefoni, tie noteikti būtu iekšā viņas darbos, tādēļ manā dramatizējumā darbība notiek mūsdienās. Izmantojot Zentas Ērgles valodu, mēs dzīvojam šodienā," stāsta Kārlis Anitens.

"Bet, manuprāt, šī piedzīvojumu garša jau nemainās. Man ir bijusi iespēja, veidojot šo darbu, vērot pa logu bērnus savā pagalmā. Kad es redzu, kā tur viss notiek, tad es saprotu, ka nekas nav mainījies. Vienkārši mums, pieaugušajiem, ir saviem bērniem jādod apstākļi, lai tā viņu pasaule varētu notikt," saka režisors.

Izrādes piedzīvojumi risinās jūras krastā, pamestajā Hāzenfūsa villā. Klīst leģendas, ka Otrā pasaules kara laikā tajā noslēpti dārgumi, kurus nevienam līdz šim tā arī nav izdevis atrast. Te pēkšņi kādu dienu viss sagriežas kājām gaisā un aizraujošu piedzīvojumu virpulī tiek ierauti kā pieaugušie, tā bērni.

Bērnu lomās izrādē darbosies populāri dažādu teātru aktieri, viņu vidū arī Artis Robežnieks, kurš iejutīsies deviņgadīgā Jāņa Siliņa lomā. Aktieris cer, ka iestudējums arī mūsdienu bērnus iedvesmos uz aizrautīgiem piedzīvojumiem ne tikai virtuālajā vidē.

"Daudzas lietas bērni vairs nemēģina meklēt un atrast uz ielas vai vietā, kur tas varētu būt noticis, bet gan uzspiež "Google map" vai vēl kādu meklētāju. Un tā romantika tāpēc kaut kur pazūd. Bet šādā veidā paskatoties uz to meklēšanas lietu, man liekas, ka varbūt lielai daļai jauniešu atkal atgriezīsies vēlme un interese pašiem meklēt un atrast uz vietas. Kaut kur kādā vecā pilī, protams, nedarot skādes darbus," teic Artis Robežnieks.

Iestudējumam būs kāda sižetiskā līnija, kas atšķirsies no Zentas Ērgles oriģināla, proti, Kārlis Anitens stāstu par dārgumiem sasaistījis ar vēsturisku patiesību par Latvijas arhīvu likteni.

"Mēs savā stāstā esam paņēmuši Latvijas arhīvu likteni Otrā pasaules kara laikā, kad vācieši, steigā atkāpjoties no Latvijas, izveda arhīvu ar milzīgu skaitu vilciena vagoniem. Ir zināms stāsts, ka šajos arhīvos tika ieslēpti arī Austrijas grāfieņu Bellegaržu dārgumi, kuri mīklainā un mistiskā veidā no arhīviem pazuda un līdz pat šai dienai ir meklēšanā. Varbūt tiešām kādā gultā tie ir paslēpti un, iespējams, ka tas ir Latvijā," stāsta Kārlis Anitens.

Līdzās Artim Robežniekam iestudējumā lomās darbosies Zane Jančevska, Vita Vārpiņa, Enriko Avots, Rihards Lepers, kopumā vairāk nekā 20 aktieri un dejotāji. Būs krāšņi tērpi, oriģināla scenogrāfija un dejas ar laikmetīgu piesitienu, ko iestudējis horeogrāfs Roberts Muciņš.

Iestudējuma "Tā tik bija vasara" pirmizrāde notiks piektdien, 24.jūlijā, Saulkrastos. Pēc tam izrāde būs skatāma vēl septiņās Latvijas pilsētās - Valmierā, Alūksnē, Tukumā, Madonā, Ikšķilē, Bauskā un Kuldīgā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti