Pastmarku sēriju «Ziedi» papildina piecas jaunas pastmarkas

Klajā nāk piecas jaunas pastmarkas standarta pastmarku sērijā „Ziedi”. Kopējā jauno pastmarku tirāža sasniedz 3,5 miljonus eksemplāru. Pastmarku pirmās dienas zīmogošana notiek piektdien, 9.janvārī, pasta centrā „Sakta” Rīgā.

 

 

Katrai no pastmarkām ir atšķirīga nominālvērtība, un tās paredzētas dažādu pasta sūtījumu apmaksai vai nepieciešamajai apmaksas kombinēšanai.

Standarta pastmarku sērijā „Ziedi” izdotas piecas jaunas pastmarkas ar atšķirīgu nominālvērtību: „Sniegpulkstenīte” – 0,10 €, „Dālija” – 0,25 €, „Lilija” – 0,70 € – ir paredzētas kombinēšanai ar citas vērtības pastmarkām, savukārt  „Kliņģerīte” ar 0,78 € nominālvērtību atbilst vienkāršas A klases vēstules nosūtīšanas izmaksām uz Eiropas Savienības (ES) valstīm, bet „Puķuzirnis” ar 2,13 € nominālvērtību ir paredzēta ierakstītas A klases vēstules nosūtīšanai uz pārējām valstīm ārpus ES.

Jaunās 10 centu un 25 centu nominālvērtības pastmarkas emitētas katra 1 miljona eksemplāru tirāžā, savukārt 70 un 78 centu, kā arī 2,13 € pastmarkas – katra 500 000 eksemplāru tirāžā. Līdz ar pastmarkām izdota arī pirmās dienas aploksne 1500 eksemplāru tirāžā. Pastmarku un aploksnes dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

Standarta pastmarku sērija Ziedi tiek izdota kopš 2014.gada, Latvijai iestājoties eirozonā, un līdz ar piecām jaunajām pastmarkām tajā būs jau kopumā 15 dažādas nominālvērtības pastmarku.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti