Pasaules labākie iluzionisti šovasar uzstāsies Jūrmalā

Kļuvuši zināmi 18 pasaules labāko iluzionistu vārdi, kuri šovasar uzstāsies Jūrmalā Starptautiskā maģijas festivālā „WIZARD TROPHY”, kas norisināsies Jūrmalā no 31. jūlija līdz 2. augustam.

Šovasar Jūrmalā gaidāmā festivāla „WIZARD TROPHY” mērķis ir apliecināt, ka ilūzija ir īsta māksla, nevis tikai banāli triki un roku veiklība. Tieši šā iemesla dēļ triju dienu festivālā tiks demonstrēti elpu aizraujoši priekšnesumi, kas liks skatītājiem mainīt savus priekšstatus, un ikvienam skeptiķim nāksies noticēt maģijai, jo uz vienas skatuves pulcēsies nevis vienkārši triku rādītāji, bet gan meistari, kuri padarījuši ilūziju par īstu skatuves mākslu.

No 31. jūlija līdz 2. augustam uz Dzintaru koncertzāles skatuves uzstāsies labākie magi no dažādām valstīm, kuru meistarība un talants neskaitāmas reizes ieguvis atzinību, saņemot pasaules prestižākās prēmijas maģijas un iluzionisma jomā: Soss un Viktorija (Armēnija), Otto Veslijs un Krista (Austrija), Kristīne Meļņika (Baltkrievija), Ārons Krou (Beļģija), Hans Seols (Dienvidkoreja), Soss Junior un Tigrans Petrosjans (Itālija), Samurajs Haijaši (Japāna), Tonijs Hasīnī (Kipra), Brāļi Safronovi (Krievija), Mr. Fox (Latvija), Magus Utopia (Nīderlande), Junke un Elena (Spānija), Vitālijs un Jeļena Gorbačevski (Ukraina), Džuliuss Fraks un Sindi (Vācija).

Pirmās divas festivāla dienās, 31. jūlijā un 1. augustā, būs skatāmi pieteikto mākslinieku priekšnesumi. Katrā koncertā piedalīsies atšķirīgi mākslinieki un būs skatāmas unikālas programmas. 2. augustā uz vienas skatuves grandiozā noslēguma koncertā pulcēsies visi mākslinieki, un skatītājiem būs iespēja skatīt pilnīgi jaunus, aizraujošus priekšnesumus, kas sagatavoti tieši Jūrmalas festivālam. Savukārt žūrija, kurā piedalīsies arī Maģijas biedrību federācijas FISM prezidents Domeniks Dante, pasniegs iluzionisma meistariem „WIZARD TROPHY” maģiskos kubus un izvēlēsies festivāla labāko iluzionistu.

Festivāla dalībnieki

Soss un Viktorija (Armēnija): pasaulē labākie transformācijas ilūzijas meistari. Soss un Viktorija pārģērbšanās mākslu ir pacēluši principiāli jaunā līmenī. Ginesa rekordu grāmatā duets četras reizes ir apliecinājis savu ātrās pārģērbšanās ilūzijas meistaru titulu.

Otto Veslijs un Krista (Austrija): Viņa priekšnesumi ir burleska stila izrādes, kas balansē uz pieļaujamā robežas. Tie sniedzas pāri klasisko maģijas priekšnesumu robežām. Mīksto un pukaino balto trusīšu un mīlas balodīšu cienītāji gūs tādu pašu baudu, kādu gūs tie, kam patīk izrādes, kurās tiek izmantots motorzāģis.

Kristīne Meļņika (Baltkrievija) ir ieguvusi pirmo vietu kategorijā „Skatuves maģija” Maskavas Starptautiskajā iluzionistu festivālā 2010. gadā Krievijā, viņai pieder Baltijas Maģijas un brīnumu festivālā Latvijā 2010. gadā iegūtā statuete „Neticamā Ambera 2010” par "Visskaistāko priekšnesumu”. 2011. gadā Permā, Krievijā notikušajā Baltās Maģijas konvencijā viņa ieguva trešo vietu un „Scenzhen Happy Valley” izklaides parkā notikušajā festivālā saņēma īpašo balvu „Viesmāksliniekam”, kā arī citas balvas.

Ārons Krou (Beļģija) ir mentalists, mags un paukotājs no Beļģijas. Parasti savas uzstāšanās laikā viņš klusē, tādēļ ieguvis pavārdu "Klusējošais mentalists”. Ārons Krou ieguvis pirmo vietu festivāla „World Championships of Magic” laikā. Uzstājies neskaitamās televīzijas izrādēs visā pasaulē, kuru laikā demonstrēja prasmi rīkoties ar aukstajiem ieročiem ar aizsietām acīm.

Hans Seols (Dienvidkoreja) - iluzionists no tālās Dienvidkorejas, lielu ilūziju un manipulāciju speciālists, kurš pievērsās maģijai vēl 16 gadu vecumā.

Soss Junior un Tigrans Petrosjans (Itālija): Neraugoties uz to, ka ilūzijas mākslas pamatus viņš ir iemācījies no sava vecākā brāļa, laika gaitā Tigrans ir izveidojis savu unikālo stilu un kļuvis par tiešu Sosa pretmetu. Šobrīd televīzijas izrāžu zvaigzne Tigrans ir pastāvīgais neskaitāmu festivālu dalībnieks un starptautisko balvu ieguvējs.

Samurajs Haijaši (Japāna) ir pasaulē slavenākais samurajs un estrādes mākslinieks, kura kontā ir vairāk par 30 televīzijas izrādēm 11 valstīs, kā arī 35 miljoni skatījumu YouTube kanālā. Haijaši demonstrēs neticami precīzu rīkošanos ar samuraju zobenu un ļaus īstajā mirklī sajust briesmas.

Tonijs Hasīnī (Kipra) ir Pasaules Magu organizācijas vadītājs, mūzikas video, programmu un izrāžu režisors, PR scenāriju autors, daudzu mākslinieku skolotājs, tostarp mācījis mūsdienās vispopulārāko iluzionistu Deividu Koperfildu. 1968. gadā Tonijs Hasīnī nodibināja Starptautisko Iluzionistu biedrību. Šobrīd tā ir lielākā magu biedrība, kurā darbojas vairāk nekā 37 tūkstoši biedru, kas ir Ginesa rekordu grāmatā oficiāli iereģistrēts pasaules rekords.

Brāļi Safronovi (Krievija): maģijas pasaulei brāļi pievērsās pirms daudziem gadiem, iedvesmojoties no amerikāņu iluzionista Deivida Koperfilda un leģendārā Harija Hudini. Viņu pirmais priekšnesums „Iziešana cauri cilvēkam” bija īsts izaicinājums pat pieredzējušākiem iluzionistiem, tomēr viņi spēja panākt tādu pašu efektu, kādu vienā no saviem priekšnesumiem sasniedza Deivids Koperfilds.

Magus Utopia (Nīderlande): Marsela Kalisvaarta un Akilas Jaunākā dibinātā „Magus Utopia” ir inovatīvs uzņēmums, kas veido un visā pasaulē demonstrē oriģinālas maģijas izrādes. Viņu priekšnesumi ir unikāls neticamu stāstu, iespaidīgu izrāžu un maģijas apvienojums.

Magus Utopia. Foto:  WIZARD TROPHY

Junke un Elena (Spānija): Junke ir viens no izcilākajiem mūsu laikmeta iluzionistiem. Viņa priekšnesumi ir brīnumu, skaistuma un riska piesātināti. Līdztekus tam Junke ir mags novators, ilūziju veidotājs un maģijas mehānismu izstrādātājs. Viņš jau ir paguvis uzstāties visos piecos kontinentos un piedalījies neskaitāmos televīzijas raidījumos visā pasaulē.

Vitālijs un Jeļena Gorbačevski (Ukraina): Vitālijs un Jeļena kopš 1993. gada darbojas kā profesionāli triku mākslinieki. Viņi ir izcīnījuši Montekarlo konkursa „Magic Stars” lielo balvu, piedalījušies „World Magic Awards 2009” konkursā Losandželosā, ieguvuši Kijevas Estrādes un cirka mākslas municipālās akadēmijas prezidenta lielo balvu. Mākslinieki ir paguvuši uzstāties 24 valstīs, piedaloties dažādās izrādēs un koncertos.

Džuliuss Fraks un Sindi (Vācija): Savu pirmo maģijas izrādi Džuliuss Fraks sarīkoja tad, kad bija tikai septiņus gadus vecs, un kopš tā laika mākslinieks sekmīgi uzstājas uz pasaules labākajām skatuvēm. Džuliusa neticamie priekšnesumi ļāvuši viņam izcīnīt neskaitāmas prestižas balvas, tostarp viņš ir kļuvis par Lielo Ilūziju pasaules čempionu, Gada magu un „Monte Carlo Magic Stars” festivālā tika atzīts par vienu no labākajiem magiem aizvadīto 25 gadu laikā.

Mr. Fox (Latvija) - Iluzionists ir ieguvis Kouvolā notiekošā Somijas čempionāta laureāts. Viņš uzvarējis 23. „La Colombe D'Or” festivālā, 2013. gadā festivālā Maskavā uzvarējis kategorijā „Vispārējā maģija”, izcīnījis pirmo vietu Latvijas sacīkstēs 2009. gadā kategorijā „Sabiedrības viedoklis” un neskaitāmos citos pasākumos.

Mr. Fox . Foto: WIZARD TROPHY

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt