Orientēšanās spēlē uz Liepāju palūkosies citām acīm

Daudzi liepājnieki aktīvi gatavojas svētdien gaidāmajai orientēšanās spēlei komandām – „Liepājas pēdas Latvijā”. Šajās gan fiziskajās, gan prātu rosinošajās sacensībās piedalīsies kājām gājēji, velosipēdisti un autobraucēji. Tā Liepājā tiks atzīmēta gan Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena, gan 10. gadadiena kopš Latvija kļuva par ES dalībvalsti.

Orientēšanās spēles Liepājā notikušas arī agrākos laukos, bet nu jau trešo reizi ar šādu nosaukumu „Liepājas pēdas Latvijā” pasākumu organizē pašvaldība. Viena no rīkotājām Antra Brūna stāsta, ka ar katru gadu liepājnieku interese par šīm orientēšanās spēlēm kļūst arvien lielāka.

„Pirmo reizi tādas lielas orientēšanās spēles jau ar šo nosaukumu „Liepājas pēdas Latvijā” pašvaldība rīkoja  2008. gada septembrī, pasākumu Latvijai 90  ietvaros. Secinājām, ka cilvēkiem patīk, bija liela atsaucība Tad piedalījās aptuveni 80  vai 90 komandas, kas mums likās jau daudz. Otro reizi rīkojām 4. maijā un nolēmām, ka tā varētu būt 4. maija svētku svinēšanas tradīcija ar šīm orientēšanās spēlēm. Tad piedalījās 160 komandas, kas arī likās – ļoti, ļoti daudz,” saka Brūna.

Liepājnieku interese par orientēšanās spēlēm tiešām aug augumā – šogad spēlēm pieteikušās 232 komandas un 991 dalībnieks. Visvairāk komandu būs velosipēdistiem, taču netrūks arī gājēju un autobraucēju, kuri meklēs Liepājā kontrolpunktus. Otro reizi šajās spēlēs piedalīsies liepājniece Margarita un viņas domubiedri. ”Pagājušā gadā mūsu komandas nosaukums bija slapjie bandīti, līdz ar to mēs centāmies izskatīties pēc bandītiem - ar ūdenspistolēm. Visus citus dalībniekus, kuri brauca mums garām vai pretim, mēģinājām iepriecināt ar mūsu atrakciju, jo bija jauks laiks, saulaina diena un silts. Šogad būsim Liepājas iekarotāji. Brauksim ar velosipēdiem, jo arī ikdienā braucam uz darbu, mājās un atpūsties,” norāda Margarita.

Viņa stāsta, ka tā ir iespēja uz Liepāju nedaudz paskatīties no cita skatu punkta un neierastāk pavadīt brīvdienu. Parasti spēlē var piedalīties komanda, kurā ir trīs līdz pieci dalībnieki. „ Katrā no šim grupām ir deviņi kontrolpunkti. Šīs kontrolkartes dalībnieki saņem startā. Viņiem vispirms ir jāuzmin pēc fotogrāfijas fragmenta un neliela mīklaina apraksta, kur ir kontrolpunkts, tad viņi var doties ceļā. Mēs nekontrolējam  secību, laiku, katrs var braukt kā vēlas. Ceļu satiksmes noteikumi gan ir jāievēro. Lūdzām policijai skatīties, lai dalībnieki ievēro satiksmes noteikumus. Policists varēs atņemt orientēšanās karti, tad komanda nevarēs finišēt. Lūdzam ievērot noteikumus, jo laiku neskaita un nekur nav jāskrien,” uzsver Brūna.

Žūrija vērtēs komandu vizuālo noformējumu, dalībniekiem būs jāatbild uz jautājumiem un jāpiedalās dažādās fiziskajās aktivitātēs, tā arī izdosies noskaidrot labākās velobraucēju, autobraucēju un kājām gājēju komandas. 
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt