Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktoru Armandu Ploriņu

Rīta Panorāma

Pirmizrāde Valmieras teātrī «Debesis ir mūsu»

Rundāles pils piedāvā orientēšanās spēli

Orientēšanās spēle sajūsmina Rundāles pils apmeklētājus

Rundāles pilī izveidota jauna orientēšanās spēle. Iespēja tajā piedalīties ir ikvienam pils apmeklētājām līdz pat 1.decembrim. Pavasarī apmeklētājiem ir iespēja arī pavērot uzziedējušo banānu.

Orientēšanās spēle Rundāles pilī ir pavisam vienkārša. Līdzi nav jāņem nedz kompass, nedz hronometrs, nedz sporta apavi. Viss notiek iekštelpās, un galvenais uzdevums ir atrast deviņus pilī esošos objektus. "Virsmērķis ir, lai cilvēks ne tikai izskrien cauri pilij piecu minūšu laikā, bet lai viņš pavēro un dziļāk ieskatās tajā, ko mēs šeit varam parādīt," stāsta Rundāles pils apmeklētāju apkalpošanas nodaļas speciālists Kristaps Zēbergs.

Ikvienam apmeklētājam, pērkot biļeti, iespējams saņemt lapiņu, kurā atrodamas deviņas fotogrāfijas ar dažādiem objektiem – gan griestu gleznojumi, gan sienu ornamenti, pat kumode. Izstaigājot pili, cilvēkiem jānorāda, kurā telpā katrs no bildēs redzamajiem objektiem atradies. Sandra kopā ar savu ģimeni visu bilžu fragmentus atradusi pusstundas laikā: "Vismaz interesanti, bērniem ir ļoti interesanti. Viņi ar citu azartu staigā un skatās, un meklē."

Renāte pils griestos ieraudzījusi interesantus rotājumus vienā no pils istabām, pateicoties tieši šai spēlei. Pārējos spēles fragmentus atraduši citi ģimenes locekļi. Pils darbinieki orientēšanās lapā attēlotos fragmentus izvēlējušies nejauši, taču nākotnē plānots izveidot vairākas tematiskās orientēšanās spēles. Ideja šādai spēlei radusies pērn.

"Mums pagājušajā gadā dārza svētkos bija pilotprojekts, kad vajadzēja staigāt pa dārzu un atrast dažādus objektus, izpildīt uzdevumus radošajās darbnīcās," saka Kristaps Zēbergs.

Pēc orientēšanās spēles apmeklētāji var droši doties ekskursijā uz pils oranžēriju, kur pēkšņi ir uzziedējis banāns. "Lejot augus un kopjot, ieraugu, ka lielajam banānam ir ļoti skaista zieda vārpa izlīdusi. Nebijām cerējuši, ka mūsu apstākļos varētu kaut kas tāds veidoties," par pārsteigumu pastāstīja Rundāles pils dārzniece Inese Kapkalne, kura neatteiktos no iespējas ievākt arī ražu.

Tā noprotams, ka Rundāles pils ir ne vien brīnišķīgs ekskursijas galamērķis vasarā, kad tās dārzā plaukst rozes, bet visu cauru gadu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti