Dienas ziņas

Jaunauces muižā - jauni tērpi

Dienas ziņas

Dienas ziņas

«Ogres ritmos» kļūst arvien populārāki

«Ogres ritmos» savus talantus rāda 300 jauno dziedātāju, dejotāju un mūziķu

Jau trešo dienu Ogrē notiek konkurss “Ogres ritmos”, kur savas prasmes un talantu starptautiskai žūrijai rāda aptuveni 300 jauno dziedātāju, dejotāju un mūziķu. Šāds konkurss izveidots, apvienojot divus tradīcijām bagātus festivālus – “Zaļais knābis” un “Ogres ritmi”.

Šajā nedēļas nogalē visas Ogres kultūras centra  zāles aizņēmuši dziedāt un muzicēt griboši bērni un jaunieši. Dalība konkursā  51 vokālās grupas dziedātājiem un 170 solistiem  ir solis pretī  sava mērķa – uzstāties lielās skatītāju zālēs – īstenošanai.

“Tu, piemēram,  aiziesi uz kādu lielāku konkursu, un tev būs pieredze, tu nejutīsies tik satraukts. Es atceros savu pirmo konkursu. Tas bija....nervozs,” saka konkursa dalībniece no Valmieras Dārta Paula.

Konkursantus vērtē starptautiska žūrija, kuras uzmanība pievērsta ne vien intonācijai un pareizi izdziedātām notīm, bet arī  skatuviskajam tēlam un kustībām.

Vērtējot mazos vokālistus, tiek izvērtēta arī dziesmas atbilstība dziedātāju vecumam. “Mazajiem būtu repertuārs, bet vecumā no 9 līdz 11 gadiem bērniem nav, ko dziedāt. Tā ir liela problēma,” norāda mūziķis, žūrijas komisijas loceklis Aivars Lūsis.

Jaunie pedagogi, kuri vēl nesen paši piedalījušies šādos konkursos, piekrīt, ka komponisti pēdējos gados raksta maz  bērniem domātu dziesmu. Tomēr ar radošu pieeju izeju no situācijas vienmēr varot atrast. “Man liekas – ja nav runa par valstiski politiska rakstura skaņdarbiem, tad jebkuru skaņdarbu var pareizi izspēlēt ar pareizu tēlu,” saka mūziķe Ieva Sutugova.

Jauno dziedātāju konkurss Ogrē notiek jau daudzus gadus, bet  šogad izveidoto festivālu – konkursu “Ogres ritmos”, kurā apvienojušies gan dziedātāji, gan dejotāji, gan arī jaunās mūzikas grupas, zināmā mērā  varot  dēvēt arī par tādu kā mūzikas tirgu. “Šeit sabrauc no vairākām Latvijas pilsētām. Ja kāda pilsēta ierauga, ka viņš varētu noderēt, piemēram, pilsētas svētkos, tad viņš pēc tam tiek uzaicināts,” stāsta projekta koordinatore Elīna Aupe.

Šādu formātu festivāls saglabāšot arī turpmāk, vien iespējams, ka nākamā gada konkursantiem jau vajadzēs piedalīties arī atlases kārtās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt