Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Intervija ar Andreju Mediņu , Valteru Frīdenbergu un Kristiānu Stirāni

Intervija ar Uldi Ozoliņu un " Latvian Blues Band «» dalibniekiem

Ogres kantrīmūzikas festivālā viesosies mākslinieki no Vācijas, Amerikas un Lietuvas

Ogres kantrīmūzikas festivāla “Country Island” organizatori ir izziņojuši gaidāmā festivāla programmu un datumus: festivāls šogad norisināsies 30.jūnijā un 1.jūlijā Ogres salā. Festivālā līdzās pašmāju mūziķiem uzstāsies viesi no Vācijas, Amerikas un Lietuvas.

Kā stāsta festivāla rīkotājs Uldis Ozoliņš, pirmā diena, 30.jūnijs, vairāk tiks veltīta tradicionālajam country un rhytm&blues. Latviju šajā dienā pārstāvēs iecienītie kolektīvi „Klaidonis”, „JukeBox” un „Sestā jūdze”, turklāt šī diena būs īpašs veltījums šopavasar mūžībā aizgājušajam leģendārajam grupas „Čikāgas piecīši” dibinātājam Albertam Legzdiņam (1933 – 2017).

“Gan „Sestās jūdzes” solists Agris Gedrovics, gan "Klaidoņa" solists Māris Sloka šim vakaram sola sarūpēt īpašu repertuāru,” saka festivāla organizators Uldis Ozoliņš. Vēl šajā dienā plānots īpaši dinamisks un atraktīvs igauņu grupas „Chick’n’band” priekšnesums. Grupas līdera pianista Great Chicken augsto profesionālo sniegumu novērtējuši klausītāji daudzos Eiropas festivālos.

Tāpat Latvijā ir labi pazīstama pirmās dienas galvenā “zvaigzne” – dziedātāja Katja Kaye (Vācija) kura Ogrē uzstāsies kopā ar mūsu grupu "JukeBox" (šī būs jau piektā viņu sadarbības reize un ne tikai Latvijā). Gaidāmā programma būs ļoti daudzpusīga: tiks izpildītas gan savas kompozīcijas, gan daudzas kaverversijas. Īpaši tuvas māksliniecei ir Karlīnas Kārteres un Džona Denvera dziesmas. Ar šo dziedātāju Katja ir bijusi pazīstama līdz pat viņa traģiskajai bojāejai. Māksliniece ilgu laiku pavadījusi ASV, kur mācījusies pie Nešvilas labākajiem vokālajiem pedagogiem; arī savus albumus viņa lielākoties ieskaņojusi Nešvilā. Mūsu klausītājus viņa īpaši aizkustinājusi ar „Čikāgas piecīšu” dziesmas “Pazudušais dēls” versijas izpildījumu latviešu valodā, un šī dziesma 30.jūnija vakarā skanēs arī Ogres salā.

Festivāla otrajā dienā, 1.jūlijā, kuras devīze ir americana, vairāk skanēs modernais kantrī, kantrīroks un rhythm&blues. Ar īpašu programmu festivālā piedalīsies lietuviešu dziedātāja Alvita, kura kopā ar Viktoru Timašovu sagatavojusi „Hanna&McEuen” programmu. Džeimijs Hanna un Džonotans MakĪeins ir slavenās grupas „Nitty Gritty Dirty Dand” abu līderu jaunākās atvases. Abi puiši 2006.gadā izdeva savu solo albumu, kas tā arī ir palicis vienīgais, taču to paveica tik lieliski, ka šis kopdarbs ir viens no labākajiem modernā kantrī etaloniem vēl šobrīd.

“Šeit lieliski varam atpazīt americana stilam raksturīgo manieri, ar ko savulaik dižojās Dvaits Ioakims vai Brūss Springstīns,” norāda U.Ozoliņš.

Vēl šajā dienā uzstāsies „Creedence Tribute” (Lietuva), ko izveidojis Aleksandrs Belkins. Nosaukums visu pasaka: klausīsimies un dejosim pie Džona Fogertija un „Creedence Clearwater Revival” dziesmām!

Festivālu noslēgs amerikāņu kantrīroka grupa „Modern Earl”. Šī grupa Latvijas klausītājiem jau ir labi pazīstama, un viņu sniegumu var salīdzināt vienīgi ar „Charles Daniels Band” vai „Lynyrd Skynyrd” skanējumu.

Pirmā vakara mūziķu programma laika gaitā vēl tiks papildināta, sola festivāla rīkotāji Vēl festivāla otrajā dienā paredzēti pasākumi līnijdejotājiem: no rīta mēģinājums, bet pēcpusdienā – mācību stunda.

Mūzikas festivāls COUNTRY ISLAND

30.06.

 • 19.00  Klaidonis
 • 20.00  Sestā Jūdze
 • 21.00 Katja Kaye (Vācija) un JukeBox
 • 22.30 Chick’N’Band (Igaunija)

01.07.

 • 11.30 Line Dance mēģinājumi
 • 17.00 Line Dance mācību stunda ar Baibu Bierni
 • 18.00 Hanna & McEuenTribute;  Alvita (Lietuva); Jauna Diena
 • 19.00 TequilaBand
 • 20.00 Creedence Tribute (Lietuva)
 • 21.00 Latvian Blues Band
 • 22.00 Modern Earl (ASV)
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti