Rīta Panorāma

Telefonintervija ar veselības ministru Gunti Belēviču

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Solvitu Āboltiņu

Maija Grafa svetki

Notiks Rīgas festivāls-karnevāls «Maija grāfs»

Spīķeru kvartālā Rīgā 16.maijā no plkst. 12 līdz 20 norisināsies festivāls-karnevāls "Maija grāfs 2015".

Maija grāfa svētki ir vienīgais Rīgas viduslaiku festivāls-karnevāls, kura pamatā ir 500 gadus senā vēsturiskā Rīgas tradīcija. Šie svētki notiek par godu pavasara atnākšanai un Rīgas labākā aizstāvja izvēlei, kurš tiks noteikts bruņinieku turnīrā.

Cīnīties par Maija grāfa titulu varēs ikviens vīrietis, kurš gatavs nodemonstrēt savu spēku un drosmi vairākās sacensībās.

16.maijā Spīķeru laukumā pašā Rīgas centrā turnīra uzvarētājs Maija grāfs noteiks savu izredzēto un nosauks to par Maija grāfieni. Šis pāris kļūs par festivāla simbolu uz veselu gadu - līdz nākamajiem svētkiem.

"Noteikti nāciet kopā ar ģimeni, jo izpriecas ir sagatavotas ne tikai vīriem, bet arī sievām un bērniem," norāda viena no festivāla rīkotājām Irina Kurpniece. Apmeklētājus sagaidīs viduslaiku bruņinieki, princeses, tirgoņi, dejotāji un pat īstas raganas.

Karnevāla programmā norisināsies bruņinieku turnīrs, zobenu cīņas, loku šaušana, Maija grāfa izvēle, teātra un deju priekšnesumi, viduslaiku tērpu stilizācijas konkurss, viduslaiku atrakcijas un izklaides, radošas meistardarbnīcas un amatnieku tirdziņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti