Noslēdzies smilšu skulptūru festivāls Jelgavā

Noslēdzies 7. Starptautiskais smilšu skulptūru festivāls „Summer signs 2013”. Šogad tas Jelgavā pulcēja māksliniekus no 7 valstīm, kas vairāk kā 600 tonnas smilšu pārvērta mākslas darbos par tēmu – Zelta laikmets.

Vakar festivāla atklāšanas ceremonijā tika paziņoti smilšu skulptūru konkursa laureāti:

1.vieta - Donatas Mockus /Lietuva/ „Eldorado”. Reiz sensenos laikos dzīvoja virsaitis Moctezuma. Džunglos viņš atrada gabaliņu zelta un to iemainīja baltajam cilvēkam pret savu dzīvību, un tā Eiropā aizsākās zelta laikmets. Acteku – viens no mistiskākajiem kultūras uzplaukumiem cilvēces vēsturē, kura tajā laikā netika novērtēta.

2.vieta - Inese Valtere /Latvija/ „Zelta drudzis”. Zelta drudzis – kā izdevība gūt jaunas iespējas un panākumus.

3.vieta - Andrejs Košeļevs /Krievija/ „Pienācis laiks”. Laiks nepielūdzami iet. Agrāk vai vēlāk zelta laikmets ir neizbēgams. Sagatavojieties tā atnākšanai!

Žūrijas simpātiju balva piešķirta Jurijam Nazarkinam /Krievija/ par darbu „Maiju zelts” un Ruslanam Korovkovam /Bulgārija/ par darbu „Apgaismība”.

Denisa Kleines /Kanāda/ darbs „Mēs esam viens” un Maijas Puncules /Latvija/ „Zelta zivtiņas trīs vēlēšanās” saņēma īpašas balvas.

Smilšu skulptūras var apskatīt no 17. jūnija, Skulptūru parka darba laiki katru darba dienu 11.00 – 19.00, sestdienās un svētdienās 10.00 – 21.00.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti