Noslēdzas 16.starptautiskais masku tradīciju festivāls

Vecumniekos svētdien noslēgsies 16.starptautiskais masku tradīciju festivāls, kurā notiek gan maskām veltīta konference, gan meistarklases, izrādes un masku skate.

Festivāla noslēgumā svētdien plkst.12 sāksies Masku gājiens no Vecumnieku tautas nama līdz Vecumnieku Jaunā ezera estrādei, kur turpināsies Meteņdienas svinēšana.  Lai maskošanās tradīciju saglabātu, popularizētu un attīstītu mūsdienās, starptautiskie masku tradīciju festivāli ik gadu februārī notiek dažādās Latvijas vietās.

Kā Latvijas Radio pastāstīja viens no festivāla rīkotājiem, Latvijas Folkloras biedrības vadītājs Andris Kapusts, Meteņus pēdējā laikā svin gandrīz visu februāri, jo vienotas formulas Meteņdienas datuma noteikšanai nav. Vecumniekos to svinēs šodien, bet maskas būs ne tikai no Meteņiem.

„Mēs arī šo festivālu saucam „Masku tradīciju festivāls” – tas nozīmē, ka, lai arī festivāls notiek Meteņu laikā, te sabrauc grupas no visiem Latvijas novadiem un rāda tradīcijas, jau sākot no Mārtiņiem. Tāpēc mums ir mārtiņbērni, ir Mārtiņu laika vecīši, ir Ziemassvētku čigāni no visiem novadiem un, protams, arī šīs pavasara maskas – budēļi un ķekatas. Tās atšķiras pēc izskata, pēc tā, ko viņas dara, un tās ir saistītas ar periodu, kurā tās iet. Bet šajā Masku tradīciju festivālā tās visas sanāk vienkopus,” klāsta Andris Kapusts.

Festivālā piedalīsies 18 masku grupas no Latvijas, Lietuvas un Krievijas. Konferencē un meistarklasēs piedalīsies masku tradīciju speciālisti no Latvijas, Lietuvas un Krievijas, ka arī transpersonālā psihoterapeite Liene Vēsmiņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti