Nedēļas nogalē Cēsīs notiks trešais etno-eko festivāls «Sviests»

25.jūlijā Cēsīs, Cēsu pils dārzā no plkst. 12 līdz 19 trešo gadu norisināsies etno-eko festivāls "Sviests".

Festivāla laikā izdevniecība "Lauska" laidīs klajā sesto etnomūzikas izlasi "Sviests", kuru ieskandinās tā dalībnieki - "Dārdi" un "Zari" no Latvijas, kā arī "Austrumkalns" no Anglijas, savukārt no Norvēģijas ieradīsies dejotāja un dziedātāja Elīna Kovena, kura pārstāv arktisko folkpopu un tiek uzskatīta par arktisko feju.

Festivālā būs iespējams arī noklausīties iepriekšējā nedēļā radošajās darbnīcās dalībnieku apgūtās iemaņas dūdu spēlē Māra Jēkabsona un sāmu joikošanā dziedātāja Niko Valkepē vadībā. 

Visas dienas garumā no plkst. 10 pils dārza teritorijā rosīsies amatnieki un mākslinieki.

Paralēli amatnieku tirdziņam tradicionālās kultūras iniciatīvu centrs "KasTe" piedāvās dažādas kaktu nodarbības - koka kaktā grebs kokles un citus priekšmetus, tekstila kaktā tiks austs lupatdeķis un veidota lupatlelle "Sviestiņš", viesosies arī brīvģērbu meistardarbnīca "Kūsiņš". Malēju kaktā studija "Piine" ar sietspiedi apdrukās t-kreklus un citus priekšmetus. Ēdamkaktā būs iespējams nobaudīt ko sviestainu.

Mākslinieku grupa "Mālnieki" uzstāsies ar performanci "SviestsArMaizi", bet visas dienas garumā būs redzami ielu mākslinieku priekšnesumi.

Kultūras menedžmenta centrs "Lauska" no 2014. līdz 2015.gadam realizē projektu "Joikas un dainas", kurā notiek muzikantu un mākslinieku apmaiņa starp etno-eko festivālu "Sviests" Cēsīs, Latvijā un sāmu šamaņu festivālu "Isogaisa" Lavangenā, Norvēģijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti