4. studija

Kāpēc bērniem svarīgi dziedāt šūpuļdziesmas un kāda informācija šajās dziesmās ir iekodēta?

4. studija

4. studija

Kā latviešu skatuves mākslinieki vērtē Samantas Tīnas uzstāšanos Jaunajā Vilnī?

Mūziķi Samantas Tīnas piedalīšanos «Jaunajā vilnī 2016» vērtē krasi atšķirīgi

Kad Samanta Tīna paziņoja, ka piedalīsies dziesmu konkursā "Jaunais vilnis 2016", kas no 3. līdz 9.septembrim notiks Krievijas pilsētā Sočos, interneta vidē dziedātāja saņēma asu nosodījumu. No komentāra Latvijas Televīzijas raidījumam "4. studija" dziedātāja atteicās, bet viņas kolēģiem, mūziķiem, kuri iepriekš piedalījušies jauno izpildītāju konkursā "Jaunais vilnis", viedokļi atšķiras.

"Pirmkārt, liels prieks, ka Tīna brauc uz "Jauno vilni", neskatoties uz to, kādi ir komentāri nosodoši saistībā ar viņas braucienu," uzsver Intars Busulis. ""[Jaunais] Vilnis" - tas ir foršs pasākums."

Busulis, kurš uzvarēja "Jaunā viļņa" konkursā 2005.gadā, uzskata, ka šis konkurss viņam neko sliktu nav nodarījis, turklāt tas, ka konkurss norisinās Krievijā nav šķērslis, jo, kā saka mūziķis, "kur mums braukt vēl kā izpildītājiem, māksliniekiem".

"Mēs taču nebraucam ne ar šautenēm, ne ar ko citu, nebraucam pie politiķiem. Mēs nebraucam misijā, mēs braucam citādā misijā - draudzības misijā," norāda Busulis.

Krietni citādas domās ir dziedātājs Ralfs Eilands, kurš pats ar grupu "PeR" 2010.gadā "Jaunajā vilnī" ieguva 11. vietu.

"Manuprāt, latviešu māksliniekiem nav jāpiedalās "Jaunajā vilnī" un vispār Krievijā jebkurā pasākumā, un muļķīgs ir attaisnojums, ka mākslu ar politiku kopā nejauc. Tiem, kas saka šādi, es uzreiz varu uzdot pretjautājumu: ko tu darītu, ja Latgale būtu okupēta? Vai arī tad tu brauktu uz Krieviju padziedāt? Tas arī uz biznesmeņiem attiecas - tirgot, vienalga ko darīt. Es uzskatu, ka Latgale un Krima ir viens un tas pats, vienīgi mēs šobrīd to uz savas ādas neizjūtam. Tāpēc ir viegli pateikt - mākslu ar politiku kopā nejaucam," savu nostāju skaidro Eilands.

Arī Igo (dziesmu konkursa "Jūrmala '86" uzvarētājs) ir noraidoša attieksme pret Krieviju.

"Tas, ko es aktīvi biju iesācis pirms gadiem pieciem, to es esmu apstādinājis pagājušogad. Mans lēmums bija pamatots ar to, ka man nepatīk tas, kā Krievija uzvedas, kā Krievijas valdība uzvedas," saka Igo. "Protams, tas neattiecas uz cilvēkiem, kuri apmeklē koncertus un kuriem, kā mēs zinām, var būt citādāks viedoklis nekā tiem, kas ir pie varas."

Intars Busulis tomēr uzskata, ka tieši mūziķi ar savu darbu var mainīt Krievijas iedzīvotāju attieksmi pret Latviju.

"Patiesībā, nevajag nosodīt, bet teikt Tīnai paldies, ka viņa to dara, tādējādi kuplinot sabiedriskās attiecības un padarot tās labākas caur mūziku, "Jauno vilni", caur to, ka ir cilvēki, kas neienīst Krieviju," turpina Busulis.

Savukārt Ralfs Eilands ir izvēlējies citu ceļu - no uzstāšanās Krievijā viņš atteicies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti