Rīta Panorāma

Intervija ar Arti Velšu

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Ilzi Bukšu

Velomūzika 2014

Mūziķi dodas veloceļojumā «Velomūzika»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

25.jūnija rītā startē muzikālais veloceļojums "Velomūzika 2014". Jau ceturtais Velomūzikas piedzīvojums sāksies Jelgavas dzelzceļa stacijā un pa leišmali aizvedīs ceļotājus Kurzemē.

Šogad "Velomūzikas" rindās ir mūziķi Kārlis Kazāks, Māris Bīmanis, Juris Kroičs, Jānis Strapcāns un aktieris Arturs Krūzkops.

"Velomūzika" ir muzikāls veloceļojums, kas ved pa skaistākajām Latvijas vietām un uzbur jaušus un pavisam nejaušus akustiskus koncertus visdažādākajās vietās un situācijās. Velobrauciena dalībnieki koncertē izmantojot līdzi vestus akustiskos instrumentus, radot neatkārtojamu skanējumu zināmām un pavisam jaunām dziesmām.

"Velomūzika pamatā ir nejaušība. Biju izdomājis iet pāri Latvijai ar kājām, bet bundzinieks Juris Kroičs teica - braucam ar riteņiem! Ja sākumā mēs braucām "uz dullo" un spēlējām vienkārši satiktiem cilvēkiem, tad šogad esam izauguši tiktāl, ka iepriekš izziņojam koncertus, kur spēlējam un kur mums dod naktsmājas. Bet princips paliek, ka naktsmājas mainām pret mūziku," stāsta projekta idejas autors Kārlis Kazāks. Viņš atzīsts - ceļojums nebūt nav viegls, jo līdzi tiek vesti gan instrumenti, gan nedēļu garajam ceļojumam nepieciešamās sadzīves lietas. Dienā sanākto nobraukt apmēram 60 kilometrus, lielākoties pa zemes ceļiem.

Šī gada maršruts muzikālā piedzīvojuma dalībniekus vedīs no Jelgavas caur Blankenfeldi, Ukriem, Vadaksti, Ezeri, Nīgrandi, Gramzdu, Papi, Nīcu, Tadaiķiem, Dunalku, Apriķiem līdz Padurei, kur ceļojums noslēgsies 1.jūlija vakarā.

"Man vienmēr izaicinājums ir bijis Lietuvas robeža, kas ir mazāk skarts maršruts. Šogad tad arī sāksim manā dzimtajā pilsētā Jelgavā," saka Kazāks.

Šogad katrā no piedzīvojuma vakariem ceļotāji kopā ar interesentiem, apmeklētājiem un sekotājiem vēlas atklāt skaistas un īpašas Latvijas vietas, sniedzot tajās iepriekš izziņotus vakara koncertus: 25.jūnijā Augstkalnē, 26.jūnijā Rubā, Reņģes pils parkā, 27.jūnijā Embūtē, Joda dambī, 28.jūnijā Rucavā, Muižas kalnā, 29.jūnijā Bārtā, Muižas dārzā, 30.jūnijā Cīravā, Kultūras dzirnavās un 1.jūlijā Padurē, "Klētī".

Koncertu sākums paredzēts plkst. 20 vai vēlāk, ja velobraucēji būs aizkavējušies ceļā.

Pasākuma idejas autors un rīkotājs mūziķis Kārlis Kazāks aicina cilvēkus sekot līdzi braucienam, apmeklēt koncertus vai pievienoties, nobraucot līdzi kādu ceļa posmu vai sastapt muzikālos velosipēdistus uz skaistākajiem Latvijas ceļiem.

Par pirmo 2012.gada vasaras "Velomūzikas" ceļojumu izveidotā Edgara Lūsiņa filma "Velomūzika" ir tikusi izrādīta gan Latvijas Televīzijā, gan dažādās vietās Latvijā.

Kopā trijās ekspedīcijās Velomūzika jau noceļojusi 1500 kilometrus, viesojoties neskaitāmās mājās, ciemos un pilsētās Latgalē, Vidzemē un Sēlijā, bet tagad pienācis laiks izzināt, cik gatavi sniegt naktsmājas apmaiņā pret dziesmām ir zemgalieši un kurzemnieki.

"Velosipēds darbojas kā komunikācijas līdzeklis. Ja tu ej ar mugursomu kājām, uz tevi skatās kā uz nedaudz jocīgu, ja tu brauc ar mašīnu, tevi nepamana, bet, ja tu brauc ar velosipēdu, ir sajūta, ka automātiskai iepatīcies cilvēkiem. Piebraucot pie veikala ar dažiem velosipēdiem un somām, cilvēki ļoti atsaucīgi sarunājas. Ja iebrauc tādā kompānijā privātmājā, saimniekam nav jautājumu - ko tu te dari. Ja ieej viens pats ar mugursomu, cilvēks varētu sabīties, bet te ir skaidri redzams - cilvēki brauc ar somām. Tas rada labu gaisotni un velosipēds noteikti ir labākais veids, kā apceļot Latviju," norāda Kārlis Kazāks.

"Velomūzikas" aktivitātēm, maršrutam, koncertiem un notikumiem var sekot līdzi sociālās saziņas vietnē "Twitter" un projekta mājas lapā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti