Kultūras ziņas

LTV turpina atbalstīt dokumentālo filmu projektus

Kultūras ziņas

Šogad Rīgas amatierkolektīvu vadītāji iepirkti!

Ūmeo atvērts unikāls Ģitāru muzejs

Muzejā Ūmeo vairāk nekā 300 ģitāru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Nedēļas nogalē atklājot otras Eiropas galvaspilsētas gadu Zviedrijas pilsētā Ūmeo, tika atvērts unikāls muzejs, kurā apmeklētājiem apskatāmi vairāk nekā 300 retu, leģendāru un arī ļoti dārgu elektrisko ģitāru.

Ģitāru muzeju Ūmeo ierīkojuši dvīņubrāļi, kuru aizraušanās ar ģitārām sākās jau desmit gadu vecumā, kad abi 60.gadu sākumā kolekcionēja efektīgas ģitāristu bildes. Tagad brāļi atvēruši ekskluzīvu privātmuzeju kādā senā skolas ēkā Zviedrijas ziemeļpilsētā.

Līdzās leģendāru rokzvaigžņu instrumentiem izstādītas ikoniskas „Gibson”, „Fender” un citu firmu pirmās elektriskās ģitāras. Līdzīga muzeja neesot ne Eiropā, ne Amerikā, apgalvo dvīņi.

„Mēs to nebijām plānojuši. Mēs vienkārši pirkām ģitāras, jo tās mīlam,” apgalvo Samuels Odens. „Mums nebija nekādas vajadzības tās rādīt cilvēkiem, bet, kad uzradās šī projekta ideja, mēs visi ar to aizrāvāmies. Pat neticējām, ka to tiešām varam izdarīt.”

Mums te ir vairāk nekā 300 ģitāru,” norāda Mihaels Odens, bet Samuels skaidro, ka bija 450, taču 150 mazliet lētākās tika pārdotas, lai nopirktu dažas patiešām dārgas.

Šajā ģitāru paradīzē atrodas veikals un arī mūzikas klubs, kurā viesojas arī Anna, latviete, kas dzīvo Ūmeo.

 „Ģitāras muzejam ir ļoti grūts uzdevums, jo viens ļoti populārs underground klubs, labākā vieta tika aizvērta un pārcelta uz šejieni. Vai izdosies atjaunot atmosfēru, es nezinu,” atzīst Anna Galviņa.

Muzejā var apjukt no informācijas daudzuma – brāļi neatklāj, cik maksā dārgākā ģitāra, bet kā no enciklopēdijas ber faktus par ģitārām.

Tā kā Ūmeo iedzīvotāju vidējais vecums ir vien 38 gadi, jo pilsētā atrodas vairākas universitātes, ģitāras muzejs visdrīzāk kļūs iecienīta vieta, piesaistot ne vien vietējos, bet arī tūkstošiem ģitārspēles fanu no visas pasaules.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti