Mīlgrāvja krastmalas svētki šogad notiek ar devīzi «Vecmīlgrāvis var!»

9. augustā no plkst. 12 līdz 16 Vecmīlgrāvī (Meldru ielā) ar devīzi "Vecmīlgrāvis var!" notiks Mīlgrāvja krastmalas svētki.

„Iepriekšējos gados Krastmalas svētku tēma tika izvēlēta, ejot līdzi laikam - pirmajos svētkos bija iespēja iejusties 12. gadsimta atmosfērā, kad ordeņa mūki raka Mīlgrāvi, otrajos -  iepazīties ar viduslaiku bruņiniekiem, trešajā gadā hercogs Jēkabs  aizveda uz 17. gadsimtu, savukārt pagājušajā gadā ceļojums notika apkārt pasaulei. Šogad esam izvēlējušies motivēt un iedrošināt gan sevi, gan vecmīlgrāviešus, gan mūsu viesus,” stāsta pasākuma organizatore Zane Auškāpa.

Mīlgrāvja krastmalas svētki šogad svin jubileju – piecus gadus kopš pirmie svētki notika vēl neatjaunotajā bērnu laukumā. Pirms diviem gadiem, pateicoties Vecmīlgrāvja attīstības biedrības iniciatīvai un Rīgas brīvostas atbalstam, bērnu laukums tika rekonstruēts, un tagad tas kļuvis par vecmīlgrāviešiem iemīļotu atpūtas vietu. Par godu šai  jubilejai pasākumu svētdien apmeklēs arī Rīgas brīvostas pārvaldes valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks.

Tāpat kā citus gadus arī šogad Krastmalas svētku dalībniekiem tiks piedāvāta daudzveidīga un aizraujoša programma. Šī gada svētku mākslinieku galvenais uzdevums būs iedvesmot apmeklētājus darīt lielus darbus. Ikviens  svētku priekšnesumu autors savā profesionālajā darbībā ir sasniedzis kādas virsotnes, tāpēc  ar savu pieredzi dalīsies ar  klātesošajiem svētku dalībniekiem. Būs skaistas dziesmas, krāšņas dejas, spēka paraugdemonstrējumi un daudz kas cits. Pasākumu vadīs un iedvesmas stāstus apkopos Latvijas Nacionālā teātra aktieris Juris Hiršs.

Jau tradicionāli svētku laikā būs iespēja piedalīties dažādās interaktīvās darbnīcās un izmēģināt savas prasmes. Būs jau iepriekšējos Krastmalas svētkos iecienītas nodarbes, kā arī jaunas un nebijušas.

Viena no svētku dalībnieku iemīļotākajām izklaidēm ir brauciens ar kuģīti „Jelgava”, kas notiks arī šogad. Svētku noslēguma daļā visus dalībniekus priecēs tautā iemīļotā grupa „Karakums”.

Arī šogad, pateicoties Vecmīlgrāvja attīstības biedrībai un Rīgas brīvostas atbalstam, Mīlgrāvja krastmalas svētkos bez maksas varēs piedalīties ikviens.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti