Miera ielas republikā svinēs Vasarsvētkus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

24.maijā Miera ielas radošajā kvartālā jau trešo reizi notiks pilsētas festivāls "Miera ielas Vasarsvētki".

24.maijā no plkst. 12 līdz 23 festivāla apmeklētājus sagaida īpaša svētku programma ielas garumā no Brīvības ielas līdz Rīgas pilsētas Dzemdību namam.

Par muzikālajām izklaidēm uz brīvdabas koncerta skatuves visas dienas garumā gādās grupas "Starmetis", "Turuntur", "UP", "Aon", "Anna Kijevā", "The Coco’nuts", "Šiški & Tabačok" un citi dažādu mūzikas žanru izpildītāji. Savukārt Annas ielā teātra mīļus izklaidēs Dailes teātra jaunie aktieri, klaunādes grupa "Mirabilibus", leļļu teātra trupa, cirka mākslinieki, improvizācijas teātri un citas teātra trupas. Svētku viesus priecēs arī perkusiju grupas "Samba de Riga" šovs afro-brazīliešu bungu ritmos.

Svētku laikā darbosies Miera ielas Zaļais tirdziņš, kurā varēs iegādāties bioloģisko zemnieku saimniecību produktus un iepazīties ar tiešās tirdzniecības kustību. Vērtīgo lietu tirdziņā piedalīsies retro mantu tirgotāji, dizaineri, mākslinieki.

Tradicionālo amatu prasmju un zināšanu darbnīcā "Sanākat’i sētiņā" apmeklētāji varēs gūt ieskatu latviskajās tradīcijās veikala "M50" pagalmā. Darbosies rotkaļa darbnīca, rokdarbu darbnīca, kā arī būs iespēja iemēģināt īstu podnieka ripu. Savukārt no pirtnieces un zālīšu zinātājas varēs uzzināt par dažādu augu ārstnieciskajām īpašībām.

Īpaša svētku programma paredzēta arī bērniem. Ikviens mazais festivāla apmeklētājs varēs piedalīties papīra pārvērtību darbnīcā, bambusa puķupodu radīšanas un apgleznošanas darbnīcā, šokolādes fabrikas "Laima" darbnīcās, kuģīšu izgatavošanas un peldināšanas darbnīcā, komiksu žurnāla "Kuš!" un izdevniecības "Liels un mazs" darbnīcās, kā arī daudzās citās svētku aktivitātēs. Būs iespēja arī apdrukāt savu līdzpaņemto krekliņu vai auduma maisiņu.

Velo cienītāji varēs apmeklēt Ceļu satiksmes drošības direkcijas velo pagalmiņu, kurā būs iespēja piereģistrēt savu velosipēdu, iegūt vadītāja apliecību vai piedalīties veiklības trasē. Savukārt "Rīgas Veloserviss" piedāvās atpūtas zonu un 3D spēli velo faniem. Festivāla apmeklētājiem būs iespēja doties ekskursijā pa Miera ielu un Lielajiem kapiem gida pavadībā. Apmeklētājus priecēs arī glezniecības plenērs ielas garumā, fotostūrīši, dažādas performances, mākslinieku izstādes un daudzas citas Miera ielas veikaliņu un darbnīcu sarūpētas aktivitātes.

Šā gada Vasarsvētku tēma ir kaimiņu būšana, tāpēc Miera ielas republika savās ielās uzņems Užupes republiku - Viļņas radošo kvartālu. Performances formā tiks iesvētīts kaimiņu republikas vēstnieks Miera ielā. Vadoties pēc abu republiku līdzībām - romantiskajiem pagalmiņiem un tramvaja - Užupes republikas aizsācējs Tomas Čepaitis sniegs runu-meditatīvu pastaigu pa iekšējiem un ārējiem pagalmiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti