Mazliet garlaicīgā «Supernovas» otrā atlase - attaisnotas cerības, iegūta atpazīstamība

Noskaidroti atlikušie četri Latvijas Televīzijas (LTV) dziesmu autoru un izpildītāju konkursa "Supernova 2016" pusfinālisti. Cīņu par tiesībām pārstāvēt Latviju Eirovīzijas dziesmu konkursā Zviedrijā turpina Markus Riva, grupa "MyRadiantU", Marta Ritova un Samanta Tīna. Pusfinālā uzstāsies arī Justs, grupu "Catalepsia", Ivo Grīsniņš-Grīslis un Marta Grigale, kas žūrijas un skatītāju simpātijas ieguva jau pagājušajā nedēļā.

Otrajā ceturtdaļfinālā par skatītāju favorītu kļuva Markus Riva un viņa izpildītā dziesma "I Can". "Šobrīd gan Eiropā, gan pasaulē novērots tāds mazliet drūmums - gan politiskā, gan ekonomiskā ziņā. Mana dziesma saka - mēs katrs varam, visi kopā varam, un tieši pozitīvisma šobrīd mazliet pietrūkst," par to, kas Eiropas klausītāju varētu uzrunāt dziesmā, pēc uzstāšanās saka dziedātājs.

Markus Riva arī norāda - pagaidām priekšnesuma koptēls vēl ir lakonisks, tāpēc nevar izslēgt, ka pusfinālā kāds dejos špagatā vai parādīsies milzīgas dekorācijas. Līdz nākamajai nedēļai pusfinālists ņems vērā arī citus žūrijas ieteikumus. Viņaprāt, tieši žūrijas vērtējums bijis iemesls daļai Latvijas mūzikas izpildītāju konkursā nepiedalīties - tiem, kam jau ir pieredze skatuves mākslā, bail no "izķidāšanas".

"Šie četri žūrijas locekļi tālāk varētu kļūt par mentoriem, teiksim, Ieva Kerēvica pakonsultēt ar mazu meistarklasi. Tāpat pārējie - katrs no viņiem varētu ne tikai kritiski vērtēt, bet pēc tam piedalīties procesā un palīdzēt māksliniekiem kaut ko uzlabot," tā žūrijas darbu konkursā redz Markus Riva.

Samanta Tīna attaisno cerības, "MyRadiantU" - Guntara Rača dziesmu sarakstā

Nākamsvētdien, 21.februārī, uz pusfināla skatuves varēs redzēt arī Samantu Tīnu. Ja pagājušajā nedēļā viņa ar savu priekšnesumu nebija apmierināta, tad šoreiz jutusies labāk. "Es sapratu, ka nevaru darīt vairākus projektus vienlaicīgi. Izvēlējos par labu "Supernovai" un nedēļu paliku šeit, Latvijā. Tas laikam atmaksājās," pēc uzstāšanās sacīja Samanta Tīna. Kā atzina dziedātāja, parādīt labu sniegumu viņa bija sev parādā, un pēc rezultātu paziņošanas cerības attaisnojās.

Arī grupa "MyRadiantU", lai uzlabotu sniegumu pusfinālā, ieklausījusies žūrijas viedoklī, un līdz nākamajam raidījumam vizuāli bagātinās savu priekšnesumu, kā arī strādās pie vokāla. "Žūrijas vērtējums ļauj izfiltrēt dziesmas un izvirzīt tiešām tos labākos un skanīgākos. Un arī piedāvā skatītājiem tos, kas patiešām var izturēt konkursu," tā grupas dalībniece Ilze Zābaka.

Savukārt Marta Ritova neslēpa prieku par nokļūšanu pusfinālā un sacīja, ka labprāt vēlreiz skatītājiem parādīs skatuves scenogrāfiju - no gaismām veidotos tauriņa spārnus. Tieši viņas priekšnesumu žūrija atzina par vakara vizuāli pievilcīgāko. "Laimes spēle! Paveicās," tā pēc rezultātu paziņošanas noteica dziedātāja.

Žūrijai bijis garlaicīgi

Žūrijas pārstāve Ieva Kerēvica pēc tiešraides beigām norādīja, ka otrs ceturtdaļfināls viņai šķitis mazliet garlaicīgs. "Varbūt tas, kā viņi izlozēja tos numurus, kā viņi viens pēc otra uzstājas, varbūt tas sakrita diezgan vienveidīgi. Dziesmas diezgan līdzīgas, tematika arī. Žanriski un stilistiski viss tendēts uz vienu skanējumu," savas izjūtas pēc ceturtdaļfināla raksturoja žūrijas pārstāve.

Priekšnesumam, kas dosies uz Eirovīzijas dziesmu konkursu, jābūt kā izrādei mazos apmēros, pārliecināta Kerēvica. "Pirmkārt, svarīga ir dziesma, otrkārt, izpildījums, treškārt, atstrādāta performance, sākot ar frizūru un kleitu, beidzot ar horeogrāfiju, scenogrāfiju, gaismām. Jebkuru dziesmu, ja pie tās strādā profesionāla komanda, var izveidot kā mazu izrādi," viņa turpina. Kurš dalībnieks šādam izpildījumam ir vistuvāk, vēl esot pāragri spriest.

Dalība konkursā kā reklāma

Tie dalībnieki, kam žūrijas un skatītāju atbalsta līdz iekļūšanai pusfinālā pietrūka, atzina, ka dalība konkursā "Supernova 2016" palīdzējusi izaicināt sevi un parādīt sevi lielākai auditorijai nekā ierasts. "Mēs ar dalību "Supernovā" mēģinām atgriezt roku, lai kāds sajūt, ka roks vēl ir, roks vēl ir dzīvs, kā arī iegūt mazliet atpazīstamības, jo maijā mums iznāks albums," tā mērķi piedalīties konkursā skaidroja grupas "Crow Mother" dalībnieki.

Kad tika izsludināta pieteikšanās "Supernovai", pie albuma strādāja arī "Dvīnes" jeb māsas Ana un Katrīne Drozdovičas: "Mums jau bija vairākas dziesmas gatavas. Nospriedām, ka varam uz skatuves parādīt kaut ko skaistu."

Martā jauns albums iznāks arī pusfinālistiem "MyRadiantU". "Mēs meklējam iespēju izpausties un sevi izaicināt, arī parādīt jaunu muzikālo materiālu. Dziesma, ar kuru uzstājamies, ir ārpus albuma formāta - es domāju, ka šis bija perfekts formāts šai dziesmai," apliecināja grupas dalībnieks Jānis Drīksna.

"Supernovas" pusfināls, kurā piedalīsies astoņi dalībnieki no abām atlases tiešraidēm, notiks 21.februārī. Bet vēl nedēļu vēlāk konkursa finālā piedalīsies četri dalībnieki, kas pusfināla žūrijas un skatītāju kopvērtējumā iegūs labākos rezultātus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti