«Mana pirmā šepte» dalībnieki: Nav nekā sliktāka par nonākšanu jomā, kas neinteresē

Pirmās darba devēju un meklētāju spēles “Mana pirmā šepte” dalībnieki atzīst, ka dažreiz gribējās visam atmest ar roku, bet ir gūta pārliecība - nav nekā sliktāka par nonākšanu jomā, kas neinteresē.

Spēlē  trīs jaunieši izmēģina kādu profesiju un tiek vērtēti, katru reizi nosakot sacensības labāko “šeptētāju”.

Bet tas, kas padara sacensību tiešām spraigu (dažkārt pat līdz asarām),  - dalībnieki, izvēloties profesiju no piedāvājām, uzzina tikai īsu aprakstu, bet profesijas būtību ne, parādot, uz ko tad jaunie darba meklētāji visbiežāk uzķeras. 

Pirmā raidījuma dalībnieki – Linda, Marija un Fēlikss – ir pārliecināti, ka svarīgi ir izmantot katru iespēju attīstīt prasmes, arī neierastas, jo tikai tā ir iespējams sevi iepazīt un atrast piemērotāko darbu.

 

Pirmajā spēlē jauniešiem tika ļoti dažādas šeptes – viens no viņiem atklāja sev interesantu jomu, kādam izvēlētā šepte bija liela vilšanās, bet citam tika kas sirdij tuvāks, tomēr nevienam negāja gludi. 

Par saviem iespaidiem Marija saka: “Var tikai apbrīnot cilvēkus, kuri turpina darboties sabiedrības labā, strādājot, kā viņi paši saka, vienā no bīstamākajām profesijām Rīgā. Pēc filmēšanas sapratu - profesionāli laikam nav nekā sliktāka par nonākšanu jomā, kas neinteresē, tāpēc svarīgi saprast savus mērķus. Ir forši tagad redzēt raidījumu un no malas paskatīties, kā, nonākot pilnīgi neierastās situācijās, mēs ķepurojāmies  ārā”.

Arī uzsākt darbu sev interesējošā jomā ir grūti, ir jācīnās, kā atklāj Linda: “Emocijas ... pavisam dažādas. Mani darba uzdevumi nebija no vieglajiem, tāpēc vienu brīdi šķita, ka tūliņ atmetīšu visam ar roku un braukšu mājās, otru – ka man viss izdodas un gribas turpināt darboties vēl un vēl... Jutu, ka padoties nedrīkstu. Ticu, ka katram jaunietim jāiet pretī savam mērķim, nevis jāgaida, kad darbs atnāks pats. Tā nenotiek. Mums vienkārši ir jāgrib, un tad viss izdosies.”

“Arī pēc dalības raidījumā esmu pārliecināts - kas meklē, tas atrod! Ja jaunietis vēlas strādāt un ir motivēts, tad darbu ir iespējams atrast. Šodien esmu ieguvis daudz pozitīvu emociju un iepazinis brīnišķīgus cilvēkus! Nebūtu domājis, ka man tuvākā laikā būs iespēja izmēģināt ko šādu,” tā pēc raidījuma atzīst Fēlikss.

Pirmo darba devēju un meklētāju spēli “Mana pirmā šepte” iespējams noskatīties šeit.

Jau nākamā “Mana pirmā šepte” epizode - 16. septembrī plkst. 21.00 LTV7. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt