Dienas ziņas

Alojas jaunieši pārspēj CSDD reklāmu

Dienas ziņas

RKP “Vientuļi–Ļubonka” ierobežota satiksme

“Maija stafetes” Jelgavā - paaudžu tradīcija

«Maija stafetes» Jelgavā - jau 68. reizi

Jelgavā piektdien jau 68 reizi  ap 300 skolu jaunieši sacentās “Maija stafetes” skrējienā. Savu nosaukumu tas ieguvis, jo ik gadu notiek tieši 1. maijā. Šogad uz starta līnijas stājās jau trešā “Maija stafetes” dalībnieku paaudze.

Jelgavas centrālajā ielā mašīnu rūkoņu piektdien aizstāja svētku noskaņa un  sportisks azarts. Sadalījušies  trīs vecuma grupās jaunieši sacentās 1,5 kilometru garā stafetes skrējienā.   

Tas, kura skola uzvarēs, bija atkarīgs no komandas darba, tāpēc uzmundrinājuma saucieni brīžam pārspēja pat muzikantus. Dažs finiša līnijai pārlidoja pāri pat īsti to nepamanīdams. Jelgavas 5.vidusskolas 7.klases skolniece Sabīne Adamoviča atzīst, ka uzvarēt patiešām ir bijis svarīgi, jo pērn tika iegūta otrā vieta.

Savukārt Jelgavas Valsts ģimnāzijas 12.klases skolnieks Valfrīds Lavenieks saka, ka maija stafetes ir labs stimuls jauniešiem trenēties un skolotājiem viņus sagatavot.

''Maija  stafetes'' Jelgavā  jau ir tradīcija 68 gadu garumā. Piektdien tajās piedalās jau trešā jelgavnieku paaudze, tāpēc netrūkst arī aktīvu līdzjutēju. "Es esmu pati skrējusi šīs stafetes. Man lielā meita skrēja. Tagad mazā meita skrien un mazā māsa. Arī vīrs ir skrējis, tāpēc tas tāds tuvs pasākums mums visiem," klāsta līdzjutēja Vineta Zīverte.

Savukārt Jelgavas Sporta servisa centra vadītāja Maija Actiņa nepieciešamību nostiprināt bērnus svētku sajūtu. "Šajā gadījumā šis ielu stafetes ir veids kā skolēnos nostiprināt svētku sajūtu, nostiprināt interesi par to, kas ir mūsu tradīcijas un kas mēs esam un kādi mēs varētu būt," norāda Actiņa.

Pēdējo gadu laikā šajā pasākumā ikreiz piedalās ap 300 skolēnu. Organizatori sola, ka  kamēr vien jaunajai paaudzei nebūs zudusi interese par sportu, nezudīs arī senā tradīcija, ik gadu 1. maijā sacensties ''Maija stafetēs''.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti