Madara - «Supernova 2018» dalībniece

Ar dziesmu «Esamība» konkursā "Supernova 2018" piedalās izpildītāja Madara. Dziesmas autore Madara Fogelmane.

PAR DZIESMU:

"Joprojām atminos to dziesmas radīšanas mirkli. To saviļņojumu, ar kādu vilku lociņu pa vibrējošajām čella stīgām un izdziedāju pirmos vārdus. Tie mani nesa tuvāk, patiesāk sev, savai ESAMĪBAI. Un es kā čelliste un dziedātāja piedzimu tieši šajā mirklī, šajā dziesmā," raksta dziesmas autore. "Manā mūzikā katram vārdam ir nozīme, katrai skaņai -  patiesība par mani, atpoguļojums tām domām, sāpēm, emocijām, ko tobrīd piedzīvoju. Šī dziesma ir par mieru un apzināšanos, ka esam daļa no lielās ESAMĪBAS. Tas ir patvērums, tas ir miers, kurā varam aizmirsties un atveldzēties, kad pasaule rauj mūs uz pusēm, kad esam pazaudējuši sevi. Šī nav tikai dziesma, tā ir rūpju pilno, bet cerības piepildīto cilvēku himna."

PAR IZPILDĪTĀJU:

MADARA (Madara Fogelmane) dzimusi un uzaugusi Jelgavā. Jau agrā bērnībā sākusi rakstīt dzeju, vēlāk arī dziesmas un spēlēt čellu. Instrumenta spēli apguvusi Amsterdamas Konservatorijā un Briseles Karaliskajā Konservatorijā, kur maģistrantūras studijās papildinājusi zināšanas pie tādiem izciliem pasaules čella profesoriem kā Olsi Leka (Albānija), Jeroen den Herder (Nīderlande) un Gavriel Lipkind (Izraēla). Tomēr par savām mājām MADARA vienmēr sauc Latviju, pēc tās vienmēr ilgojas.

MADARA tic, ka tieši instruments vislabāk atspoguļo to, kas esi, TAVU  patieso ESAMĪBU.

“Instruments iemieso sevi, pauž, kas esi, ko domā, kā sajūti pasauli. Augstākā meistarība ir prast šo sajūtu nodot arī citiem.” Tāpēc MADARAI čella spēle nav tikai instruments, tas ir dzīvesveids.

Par čellu MADARA saka: “Čellam vajag cilvēku, lai tas spētu dzīvot un elpot. Tam vajag tās cilvēciskās vibrācijas”. Un arī MADARAI to vajag, lai spētu rezonēt ar pasauli, bet pilnīgai pašizpausmei viņai vajag abus – gan balsi, gan instrumentu. “Tie abi nav atdalāmi, bet papildina viens otru”.

Šī gada augustā kopā ar vadošajiem pasaules čellistiem MADARA uzstājusies "Zutfen" čella festivālā Nīderlandē (Cello festival Zutphen 2017), atskaņojot savu oriģinālskaņdarbu un pirmo reizi sevi pozicionējot kā jaunu mākslinieci čellisti - dziedātāju. “Ar šo dziesmu biju pilnīgā mierā ar sevi, vienlaicīgi saņemot apstiprinājumu no savām muzikālajām autoritātēm, ka šis ceļš ir MANĒJAIS. TĀ IR MANA ESAMĪBA. Mans sapnis ir caur sevis radīto mūziku sniegt cilvēkiem dziļākās emocijas un patiesākās atziņas.”

 

Facebook : https://www.facebook.com/bandmadara/

Instagram : https://www.instagram.com/madarafogelmane/

Twitter : https://twitter.com/MadaraFogelmane

Youtube: http://www.youtube.com/user/TheSaiana

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti